Sinema

2010 Yılının En Çok Beklenen Filmi: Inception

2010 yılının belki de en çok beklenen filmi “Inception“, 23 temmuzda Türkiye’ de vizyona girecek. Ancak şimdiden yayınlanan fragmanları bile izlenme rekorları kırdı. Bu ilginin sebebi kuşkusuz ki, senaryosunu yazan ve yönetmen koltuğunda oturan kişinin Christopher Nolan olması. Christopher Nolan bizlere Momento, Prestij ve The Dark Knight gibi filmleri armağan eden, sinemanın dahi yönetmenidir. Filmleri biraz sıradışı, merak uyandıran ve bilim-kurgunun sınırlarını zorlayan türden olduğundan yeni filmi “Başlangıç/Inception” da şimdiden büyük merak uyandırdı bizlerde. Filmin çekilmesine karar verildiğinde Christopher Nolan’ ın olması zaten filmin kaliteli olacağını anlatırken bir de üzerine başrol oyuncuları arasında Leonardo Di Caprio‘ nun olacağı açıklandığından artık kesinlikle mükemmel bir film olacağını belli etti.

Filmin diğer oyuncularından da bahsedersek bizleri nasıl filmin beklediğini daha iyi anlatmış olabiliriz heralde. Son Samuray filmindeki rolüyle, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar’ a aday gösterilen Ken Watanabe, Aşkın 500 Günü filminde başrolde  Zooey Deschanel’ e eşlik eden Joseph Gordon-Levitt, Oscar ödüllü Fransız oyuncu Marion Cotillard, Juno filmindeki mükemmel oyunculuğuyla bizleri büyüleyen Ellen Page, Tom Hardy, Tom Berenger, Lukas Haas ve iki Oscar ödüllü usta oyuncu Michael Caine Inception’ da rol alacak oyuncular.

Filmin konusu ise uzun bir süre sır gibi saklandıktan sonra nihayet açıklandı.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.
Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Filmin şimdiye kadar yayınlanmış 3 adet fragmanını da konunun devamına ekliyoruz. Kesin olan birşey var ki bu kadar büyük beklentiler içinde izleyeceğimiz film bizi yanıltmayacak ve beklediğimizden fazlasını bulacağız.

Inception 1. Fragman

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xa9lfg_inception-teaser-trailer-hd-vo_shortfilms[/dailymotion]

Inception 2. Fragman

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xd5pz4_inception-trailer-2-16-7-10_shortfilms[/dailymotion]

Inception 3. Fragman

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xd9egy_inception-trailer-3-action-sci-fi-1_shortfilms[/dailymotion]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu