Otomobil

2012 Üstü Açık Yeni Ferrari 458 Spider

İki senede bir düzenlenen ve Dünyanın en büyük otomobil fuarı olarak nitelendirilen Frankfurt Otomobil Fuarı, bu sene 15-25 Eylül 2011 tarihleri arasında yine birçok markanın yeni modellerini tanıtacağı bir organizasyon olacak. Audi, BMW, Lamborghini, Maserati, Mercedes, Porsche ve Ferrari gibi markalar adeta birbirlerine gövde gösterisi yapacaklar. Tabi ki bu işten en çok fuar ziyaretçileri ve otomobil severler memnun kalacak.

Fuarın açılışına kısa bir süre kala Ferrari, uzun süredir beklenen 458 Spider modelini resmi olarak sitesinden tanıttı. Ferrari California ve Ferrari 458 Italia modellerine benzer özellikler taşıyan aracın tabi ki en büyük farkı üstü açılabilir olması.

Ferrari’nin resmi sitesinden yazan bilgilere göre aracın tavanı sadece 14 saniyede açılabiliyor. Ve bez tavana göre de 25 kg’ lık bir avantaj sağlıyor. Tamamen alüminyum tabanlı “hard-top” tavan kullanılıyor.

Ferrari 458 Italia modeliyle dediğimiz gibi teknik özellikleri bakımından benzerlikler taşıyor. 4,5 litrelik motor hacmine sahip, 12 silindirlik V8 motora sahip araç, 570 HP ve 540 NM tork gücünde.

Formula 1 araçlarındaki şanzımanına sahip olan 458 Spider’da 7 ileri vites mevcut. Ferrari’nin maksimum çekiş gücü ve yüksek performansının göstergesi olarak aynı zamanda E-Diff, F1-Trac ve yüksek performanslı ABS sistemleri de yeni modele dâhil edilmiş.

Hava akışı mükemmel derecede optimize edildiğinden, üstü açık olarak 200km/s hızda dahil rahatça normal bir konuşma yapılabiliyor.

Aracın ağılığı 1430 kg, uzunluğu 4,527 m ve genişliği 1,937 m olarak belirlenmiş. Ağırlığı 1,430 kg olan Ferrari 458 Spider‘ın maksimum hızı 320 km ve 0-100 km hızlanması 3,4 saniyenin altında. 100 km’ deki yakıt tüketimi ise 11,8 litre.

Fiyatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmayan otomobilin, fuarda tanıtımı yapılacağından, araca ait yeni bilgilerle beraber satış fiyatının da belirlenmesi muhtemel gözüküyor.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu