Müzik

55. Eurovision Şarkı Yarışması 2010 Norveç

Nihayet büyük gün geldi. 55. Eurovision şarkı yarışması bu gece Norveç’te yapılıyor. İlk katıldığımız günlerden beri gerçekten ciddiye aldığımız ve popüler sanatçılarımızı gönderdiğimiz Eurovision şarkı yarışmasında kimi zaman güzel başarılar da elde ettik. Sertab Erener ile birinciliği de yakaladık. Birinci olmamızdan sonra bu işi daha da ciddiye alarak, Athena, Kenan Doğulu, Hadise gibi popüler sanatçılar bizi temsil etti. Geçen yıl Hadise’nin bizi temsil ettiği yarışmada, 177. puanla 4. olmuştuk. Bu yıl ise Manga ‘nın İngilizce şarkısı We Could Be The Same ile katılıyoruz. Manga’nın Yarı Final performansı ve bu akşamki Eurovision Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Manga Eurovision 2. yarı finaline 17. sırada çıktı ve ilk 10 içerisinde yer almayı başararak, bu akşam yapılacak olan 55. Eurovision finaline katılmaya hak kazandı. İşte Manga’nın Norveç’teki yarı final performansı;

Manga Grubunun We Could Be The Same adlı şarkıyla bizi temsil edeceği 55. Eurovision Şarkı Yarışması bu gece 22.00’dan itibaren TRT 1, TRT Avaz ve TRT Müzik’ten canlı olarak yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu