SporVideo

84. Gazi Koşusu’nu Mystical Storm Kazandı !

1927 yılından bu yana her yıl yeni bir heyecan ve hevesle düzenlenen Gazi Koşusu bu yıl 84. kez gerçekleşti. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının yarış hayatlarında sadece 1 kere koşabildikleri Gazi Koşusu’nu bu yıl Selim Kaya’nın jokeyi olduğu Mystical Storm kazandı. Bu da demek oluyor ki yeni Şampiyon Mystical Storm oldu. Çünkü Gazi Koşusu yarışçılıkta öyle önemli bir yere sahip ki, bu koşuyu kazanan tay, o yılın en başarılı tayı sayılıyor. Gazi Koşusu Kupası’nı at sahibi Can Şemenoğlu’ya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi. Yarış öncesi, yarış ve yarış sonrasına ait görüntüler ile Gazi koşusu hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2400 Metre çim pistte koşulan 84. Gazi Koşusu’nu H.Nusret Derre’nin antrenörlüğünü üstlendiği ve Can Şemenoğlu’nun sahibi olduğu Mystical Storm, jokeyi Selim Kaya ile kazandı. Ayrıca Mystical Storm 2000 yılından bu yana Gazi Koşusu’nu kazanan ilk dişi tay oldu. 2000 yılında ise bu yarışı yine bir dişi tay olan Caprice kazanmıştı. İşte yarış öncesi, sonrası ve heyecan dolu yarışın yer aldığı video sizlerle;

Mystical Storm’un sahibi 750.000 TL birincilik ikramiyesinin yanında  yetiştiricilik primi ve kaydiye ücretleriyle toplam 1.208.350 TL kazanmış oldu.

Koşuya ait resimleri de resim galerimizde bulabilirsiniz.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu