Sinema

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma

Alacakaranlık serisinin 3. filmi, Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma (The Twilight Saga: Eclipse)  ile 2 temmuz 2010 günü Türkiye’ de vizyona girecek. Daha önce Alacakaranlık (Twilight) ve Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay (The Twilight Saga: New Moon)  filmleri ile izleyiciyle buluşan filmin oldukça büyük bir izleyici kitlesi oluştu.  Tabi bu arada başrol oyuncuları Robert Pattinson ve Kristen Stewart ,  adlarına Dünya’ nın dört bir yanında fan siteleri açılacak kadar popüler birer yüz haline geldiler. Stephenie Meyer’ in yazarı olduğu Twilight serisinin filme çevrilmesi ile çekilen serinin bu 3. filmi olacak.  Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma  dan sonra 2011 yılının ortalarına doğruda serinin 4. filmi olan Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti (The Twilight Saga: Breaking Dawn) izleyici ile buluşacak. Ve eğer bir aksilik olmaz ise 5. ve serinin son kitabı olan Alacakaranlık Efsanesi: Geceyarısı Güneşi (The Twilight Saga: Midnight Sun) filme çevrilecek. Filmin en son yayınlanan fragmanını yazının devamında bulabilirsiniz.

 

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma’ nın konusu ise; Bella yine tehlike altında kalacaktır. Ancak serinin bu filminde Bella, arkadaşı Jacob ve aşkı Edward arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Kurtadam ve vampir arasında uzunca zamandır süregelen bir savaşı da tetiklemek üzeredir vereceği karar. Bella seçimleri arasında düşünürken, mezuniyet balosu da yaklaşmış ve panik halindedir. Vereceği bu zor karar ölüm ya da ölümsüzlük arasında da bir seçimdir.

Bu arada belirtelim ki serinin bu filminde yönetmen koltuğunda 30 Days of Night filminin de yönetmenliği yapmış, David Slade olacak.

İşte filmin en son yayınlanan fragmanı

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. yaha ne den açılmıyo valha eylülğ büyükbir tutkuyla bekliyorum

  2. bu yıl yani 2011 de hangi ayda çıkacak ve tutulmada bu sene vizyone girecekmi
    bu sene alacakarnalık efsanesinin tüm bölümlerini tv de bulabilecekmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu