SinemaVideo

Alacakaranlık Efsanesi Tutulma – Twilight Eclipse

Büyük bir merakla beklediğimiz Alacakaranlık Efsanesi serisinin 3. filmi olan Tutulma ya da orjinal adı ile Twilight Eclipse nihayet vizyona girdi. Filmi bir gün gecikmeyle de olsa izledik ve yorumlarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Film çiçekler içinde uzanan Bella ve Edward’ın görüntüleri ile başlıyor. Bildiğiniz gibi Edward serinin bu filminde Bella’ya evlenme teklif ediyor. Kitabı okuyanlar zaten neler olacağını biliyorlar ancak biz yine de filmi merak edenler için çok ayrıntı vermeden yüzeysel olarak devam edeceğiz.Bella’nın hayatına dair kritik kararlar arasında kalması filmin anafikrini veriyor. Mezuniyet sonrası seçeceği üniversite ve bunun yanında daha da önemlisi insan olarak kalmak ya da vampir olmak.

Bu filmin asıl konusu ise yeni doğan vampirler. Kısaca yenidoğanlar olarak adlandırılıyorlar. Edward ve Bella’nın çiçekler içindeki görüntülerinden önce de yenidoğan ordusunun liderlerinden birini bir cinayet işlerken görüyoruz. Meşhur kızıl saçlı Victoria ise yenidoğan ordusunu kontrol ediyor ve Bella’yı öldürmek için kullanıyor.

Önce yenidoğanları filmde tanıtıldığı gbi size anlatalım;
Yeni vampir olmuş insanlar, vücutlarında hala kendi kanları dolaştığı için çok güçlü oluyorlar ve henüz vampir oldukları için de kana susamış oluyorlar. Bu da onlara kontrol edilemez bir öldürme ve kan içme isteği veriyor. Edward ve arkadaşlarının söylediğine göre, hiçbir vampir hayatının hiçbir döneminde yenidoğanken olduğu kadar güçlü olamıyor.

Cullen ailesi yenidoğanların Bella’ya doğru yaklaştığını hisseder hissetmez, önlem arayışına giriyorlar. Sayıları yenidoğanları yenebilmek için yeterli olmadığından, Jacob ve arkadaşlarından yardım talep ediyorlar. İşin ucunda Bella olduğu için Jacob bunu memnuniyetle kabul ediyor. Ve izlerken çok şaşıracağınız şeyler oluyor Edward – Bella – Jacob üçlüsü arasında.

Özellikle Kurtlarla Cullen ailesinn işbirliği yaparak yenidoğan ordusu ile yaptıkları savaş sahneleri çok etkileyici, ayrıca Edward ve Victoria’nın dövüşünü de nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

Filmin süresi 124 dakika ancak sıkılmanıza pek imkan vermeyen aksiyon sahneleri ile dolu. İkinci film olan Yeni Ay için aynı şeyleri söyleyemezdik, hatta bir parça sıkıcı bile denebilir. Zaten sıkıcılık, kitaptan uyarlanan filmler için çok büyük bir risk unsuru. Aynı riski Harry Potter serisinin bir kaç filminde de gördük ve sıkıldık.

Bu arada yorumumuzu bitirirken Edward ve Bella’nın babası Charlie arasında da buzların eridiğini görmeye başladığımızı belirtelim.

Kesinlikle izlemeye değer bir filmdi ve aksiyonun dozu da artırılmıştı. Herkes biliyor ki Bella’nın dönüşmesi ile birlikte daha heyecanlı, ve evlilik hazırlıkları ile daha romantik bir 4. film bizleri bekliyor. Biz de merakla Alacakaranlık serisinin 4. filmini bekliyoruz.

Twilight Saga Eclipse – Alacakaranlık Efsanesi Tutulma

Twiligt Eclipse – Alacakaranlık Efsanesi Tutulma Oyuncu Kadrosu

Edward : Robert Pattinson

Bella : Kristen Stewart

Alice : Ashley Greene

Jacob : Taylor Lautner

Alacakaranlık Serisi Oyuncuları Tam Kadrosu

Kaynak : İMDB

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. izledim, güzel bir film, vampir edward aradan çıksa da kurt jacobla insan bella mutlu olsalar, sonra jacob da insan olsa, insan gibi yaşasalar. Hayvanlığın, vampirliğin ne luzumu var ?

  2. ya bence ikisiylede yakışıyo ama şafak vaktini okuyanlar bilir jacop bella nın dağacek kızına mühürlü o nedenle o kadar kasmıyorum onlar böle mutlu

  3. hi were cant you kristen ı love you mmmm acht neore roermo londra ecilipse the were ghoden moreden

  4. sizi çooooooooook sewiyorum küçüklüğümden buyana sizi izleyip okuyorum annem hep beni uyutmaya çalışırken kitaplarınızı okurmuş(tabi 1gecede değil yarım yarım)sizin kitaplarınızla büyüdüm ve halada sıkılmadım tüm filmlerinizi izledim ve izlemeye devam ediyorum okurken asla sıkılmadım halada sıkılmadım kitaplarınızı o kadar çok okudum ki artık nerdeyse ezberledim.size bayılıyorum film ve kitaplarınızın devamaını lütfen getirin onlarıda 4 gözle bekliyorum uma rım bir gün tanısırm sizinle sizi çoooooooooooooooooooooooooooooooooook seven hayranınız FATMANUR AĞAÇLI. By by sizi çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooksewiyorummmm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu