İnternetMobilTeknoloji

Apple Music Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Apple Music, geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelmesi beklenen ancak yapılamayan anlaşmalar hasebiyle bir türlü göremediğimiz online müzik servisi idi. Geçtiğimiz hafta yapılan anlaşmalar dahilinde, yapımcılar ile Apple Music arasında herhangi bir sorun kalmadı ve Apple Music Türkiye’de de yayına açıldı. Pek çok Apple kullanıcısı ve elbette diğer müzik sever kullanıcılar; Apple’ı değil günler, aylardır bekliyor. Biz de, bugün 3 adımda Apple Music’in işlevini, Türkiye’ye ne getireceğini ve benzeri pek çok şeyi yazdık.

apple music

Online Müzik Servislerine Yeni Rakip

Geçtiğimiz senelerde, oldukça rekabetli geçen bir pazar olarak bilinen online müzik servisleri, bu yıl Apple’ın da katılımı ile oldukça ses getirecek bir rekabete daha sahip olacak gibi görünüyor. Pek çok insan için, Apple’ın bir marka olarak “tek” olduğu su götürmez ancak baktığımız zaman bugün Spotify dünyanın en büyük online müzik dinleme servislerinden birini oluşturmuş durumda. Deezer, Tidal gibi servisler ise; Spotify’ın yanına çıkmaya çalışan diğer uygulamalar. Apple, bunların arasından Türkiye’de sıyrılmak için; oldukça çalışmalı gibi görünüyor.

Abone Olmak Oldukça Basit

Facebook, twitter, gplus ya da diğer kimliklerinize gerek duymadan, Apple Music uygulamasına Apple ID’niz ile kaydolabilirsiniz. Apple kullanıcılarının bu uğurda yapması gereken hiçbir şey yok zira onların zaten bir Apple ID’si mevcut, diğer platformlarda bu uygulamaya abone olmak isteyen kullanıcıların bir Apple ID’ye sahip olması gerekecek. Bir Apple ID’ye sahip olduktan sonra, oldukça kolay bir şekilde, aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Fiyatlar Diğer Servislere Nazaran Aynı Seviyede

Kimse, Apple Music’in bu kadar ucuz olduğunu düşünmüyordu, hadi itiraf edelim. Özellikle dolar ya da Euro bazında olabileceğini düşündüğümüz bu fiyatlandırma, karşımıza Türk Lirası cinsinden geldi ve diğer servislere göre (Tidal ve benzeri) çok daha ucuz; Spotify ve Deezer ile ise; hemen hemen aynı. Dolayısı ile, oldukça hesaplı bir online müzik servisi olan Apple Music’te; hem bireysel hem aile paketi mevcut. Bireysel paket sayesinde yalnızca tek kişi Apple Music uygulamasını; tek ID’den dinleyebiliyor iken; aile paketinde bu durum, tek ID’den pek çok kişinin dinleyebilmesi ya da ID’lerin bağlanabilmesi şeklinde değişiyor. Bireysel pakete ayda 9,99 TL vererek, aile paketine ise ayda yalnızca 14,99 TL vererek sahip olabiliyorsunuz.


Online müzik dinleme servislerine dair daha önce En İyi Online Müzik Dinleme Servisleri ve daha kapsamlı olarak da Spotify Premium Kullanmanız İçin 5 Sebep konularını ele almıştık. Müzik dinleme uygulamalarına dair detaylı analizlerimize bu yazımızla da, Apple Müzik ile devam ettik. Umarız işinize yarar bilgileri sunabilmişizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu