Oyun

Call Of Duty Black Ops Harikalar Yaratıyor !

Call of Duty serisi en az bilgisayar oyunu oynayanların bile elinden geçmiş bir oyundur. Özellikle serinin 2. oyunu olan Call of Duty 2, 2. dünya savaşını çok gerçekçi bir şekilde oyuna dönüştürmesi sebebiyle geniş kitlelere ulaşmıştı. Ardından oyunun yapımcıları oldukça hızlandı ve kısa aralıklarla birbirinden ilginç, güzel ve iddialı oyunlar çıkardılar. İşte bunların sonuncusu Call of Duty Black Ops da geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı. Bu oyunun mükemmel bir reklam filmi bile var. Call of Duty Black Ops reklam filmini ve Call of Duty Black Ops tanıtım videosunu da ayrıntılı bilgi ile beraber yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Birkaç soru cevap yardımıyla oyunu tanıtmaya çalışalım;

Call of Duty Black Ops’un hikayesi nedir, ne zaman ve nerede geçiyor ?

Call of Duty Black Ops oyununda, oyuncu gizli bir teşkilatın üyesi. Bu teşkilatın adı SOG. SOG soğuk savaş döneminde varlık gösteren bir teşkilat. Oyun da soğuk savaş döneminde geçiyor. Bu gizli teşkilat Laos, Küba, Vietnam ve Ural Dağları gibi bölgelerde gizli operasyonlar düzenliyor. Oyun zaten ekibin Ural Dağlarındaki operasyonu ile başlıyor. Ve diğer yerleri de bölüm geçtikçe dolaşıyorsunuz.

Call of Duty Black Ops’ta da araç kullanıyor muyuz, kullanıyorsak hangi araçlar ?

Hatırlayacağınız gibi her Call Of Duty oyununda bir ya da birden fazla araç kullandığımız bölüm oluyordu. Call of Duty 2 ‘ de tank, uçak, kamyon v.b araçlar kullanmıştık. Call Of Duty Black Ops’ta 2 araç kullanıyoruz. Bu araçlardan biri SR-71 Blackbird, diğer i ise Mil Mi-24.  Aşağıda sırası ile son teknoloji ürünü bir uçak olan Blackbird ve savaş helikopteri Mi-24 ün resimlerini görebilirsiniz.

Call of Duty Black Ops’ta hangi silahları kullanıyoruz ?

Call of Duty Black Ops’ta piyade tüfeği olarak AK-47 (kaleşnikof), G11; roketatar silahlarında RPG-7 ve flamethrower kullanılıyor. Tabancalardan M1911 ve Makarov oyundaki yerini almış. M-60, HK 21 gibi makineli tüfek kullandığınız bölümler var.  Tabiki silahlar bunlarla sınırlı değil. Oynadıkça göreceksiniz, crossbow (otomatik ok) ve bıçak kullandığıız bölümler de mevcut. Hemen aşğıda, ismi geçen silahların resimlerini de görebilirsiniz.

Call of Duty Black Ops kaç bölüm ve bölümlerin adları nedir ?

Call of Duty Black Ops 4 ana bölümden oluşuyor ve bölümlerin Türkçe isimleri sırası ile şöyle ;

1. WMD 2. Kasap Evi 3. Geri Ödeme 4. Victor Charlie

İşte Call of Duty Black Ops’un Satış Rakamları ve Rekorları

Call of Duty Black Ops satışa sunulduktan sonraki 24 saat içerisinde 360 milyon dolar hasılat yaparak, Modern Warfare 2’nin 310 milyon dolarlık rekorunu kırmış oldu. Çıktığı saat geceyarısı satışları ise 12000 i geçti. Ayrıca ilk 5 günlük hasılatta da rekor Call of duty Black Ops’un eline geçti.

Oyun hem kullandığı teknoloji, hemen satışları hem de içerik açısından tek kelime ile harika. Call of Duty Black Ops’un diğer bir ilginç özelliği ise Kobe Bryant’ın da rol aldığı reklam filmi. Reklam filmindeki slogan ise “Hepimizin içinde bir asker var.” İşte Call Of Duty Black Ops reklam filmi;

http://www.dailymotion.com/video/xfje2s_new-black-ops-commercial-there-is-a-soldier-in-all-of-us_videogames

Oyunu henüz oynamamış olanlar için birkaç tane de resim seçtik; resimlerden sonra da oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu