FotoğrafTeknolojiTurizmVideo

Çektiğiniz Fotoğraftan İnsan Silmek Mümkün Mü?

Bahar ayları geldi, çeşitli vesilelerle yurtdışına çıkanlar, yurt içinde farklı yerleri gezmeyi görmeyi sevenler için de turizm mevsimi yaklaştı. Gittiğimiz yerlerde gönlümüzce gezebilmek, tarihi turistik yerleri görebilmek için hava şartlarının uygun olması işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Ancak güzel havaların bir dezavantajı var. Güzel havalarda turistik yerlerde maalesef tek başımıza olamıyoruz. Gidenler bilir ki, Roma’daki Aşıklar Çeşmesi orijinal adıyla Trevi Çeşmesi, Paris’teki Eyfel Kulesi, Londra’daki Big Ben Saat Kulesi, Hindistan’daki Taj Mahal, New York’taki Empire State Binası ya da Flatiron gibi gözde destinasyonlar oldukça kalabalık oluyor. Bu gibi yerlerin insansız fotoğraflarını çekmek de neredeyse imkansız.

İşte bu soruna bir çözüm olarak, fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin bildiği ama amatör olanların çok da detaylarına vakıf olamadıkları program Adobe Photoshop güzel bir özellik içeriyor. Bu özellik sayesinde çektiğiniz fotoğraflardan insanları silebiliyorsunuz. Diğer turistler artık fotoğraflarınız için bir sorun teşkil etmekten çıkıyor. Peki bu nasıl mı yapılıyor?

Sorunuzun cevabını aşağıdaki videolu anlatımda bulabilirsiniz. Gerçekten de çok anlaşılır biçimde fotoğraftan insan silme tekniğini gözler önüne serilmiş. Buyrun;

İnternette sadece bu iş için kullanılan fotoğraf uygulamaları ve programları da bulabilirsiniz. Ancak Adobe Photoshop başka dertlere de deva olduğu için bu özelliği bilmek size her zaman bir avantaj sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu