Reklamlar

Cem Yılmaz’ın Yeni TTNet Reklamı ve Türk Telekom’un Tavrı

TTNet büyük bir altyapı yatırımı yaparak Avrupa’da 30.000 kilometre fiber optik kablo ağına sahip Pantel şirketini satın aldı. Bu yatırımın reklamını da diğer reklamları gibi, Cem Yılmaz ile çekti. Cem Yılmaz’ın yeni reklam filmi, TTNet’in fiber optik yatırımını anlatırken, bir çok farklı mekan ve dekor kullanılmış. Reklam filmi ilginç olmasına ilginç ama sonunda bir nokta da dikkatimizden kaçmıyor.

Bilindiği üzere Türk Telekom her ne kadar halka arz edilmiş olsa da, artık bir Türk firması değil. Hatta firmanın “Türk” ismini kullanmasının haksız rekabet oluşturduğu da tartışılmıştı ancak, mevzuat dahilinde buna bir engel olmadığı ortaya çıkmıştı. Hal böyle iken, Türk Telekom’un, Avrupa’da hali hazırda kurulu olan bir fiber optik ağ satın alması Türkiye için bir gurur meselesi olarak arz edilince durum biraz garip oluyor. Zaten böyle bir durumla, o ağı kuranın övünmesi gerekir kanaatindeyiz. Satın alınan bir şey ile övünmek kültürümüzce ayıp sayılan bir davranıştır. Alınan yeni bir araba, yeni bir ev, bir ziynet eşyası ile övünmek bunu dillendirmek, görgüsüzlük kabul edilir.

Yani kısaca, ortada övünülecek bir durum zaten yok, olsa bile bununla Türk Telekom’un patronları övünebilir, Türkiye için bir gurur vesilesi olmadığı da su götürmez bir gerçek.

Aşağıda, Cem Yılmaz’ın son Türk Telekom Reklam Filminin videosunu izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=BJLWehOrLdA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu