İnternetTeknoloji

En İyi 5 Google Chrome Eklentisi

Windows işletim sisteminde yüklü olarak gelen ve belkide bu yüzden İnternet Explorer, halen en çok kullanılan internet tarayıcısı durumunda. Birçok kişi diğer internet tarayıcılarını bilmiyor ya da üşengeçlik yapıp İnternet Explorer’ dan vazgeçmek istemiyor. Biraz daha profesyonel internet kullacıları ise başta Mozilla Firofox olmak üzere Google Chrome, Opera, Safari gibi İnternet Explorer’ ın diğer alternatiflerini tercih ediyorlar. Mozilla, özellikle son yıllarda İnternet Explorer’ ın baş belası durumuna gelmiş durumda. Ekletinleri, güvenlik tercihler vs. gibi özellikleriyle çok tercih edilsede, Google’ nın piyasaya çıkardığı Chrome, basit kullanımı, tema özellikleri, daha düşük ram tüketimi ile Mozilla’ nın hemen arkasında yer alıyor.

İşte bizde bu yazımızda Google’ nın internet tarayıcısı Google Chrome için kullanılabilecek en iyi 5 eklentiyi sizlerle paylaşacağız. Eğer helen İnternet Explorer kullanıyorsanız biran evvel Chrome’ a geçiş yapmalısınız. Sayfaların açılış hızında ki farkı gördükten sonra internette sörf yapmanın zevkine varacaksınız. Hemen Chrome’ un indirme linkini verelim. Google Chrome’ u Türkçe olarak indirmek için BU linkli kullanabilrsiniz.

Google Chrome için en iyi 5 eklenti

Yazıda Neler Var?

1- Google Mail Checker Plus

Google Chrome’ un en çok indirilen eklentisi Gmail Checker ile anlık olarak Gmail hesabınızdaki değişiklikleri takip edebiliyorsunuz.

2- IE Tab

Bazı internet sayfaları sadece İnternet Explorer ile düzgün görüntülebiliyor. Her nekadar diğer tarayıcıları kullansanızda bu tür sayfaları ziyaret etmek için yine İnternet Explorer’ a muhtaç oluyordunuz. Chrome için geliştirilen IE Tab eklentisi ile yeni bir sekmede bu tip sayfaları sanki İnternet Explorer kullanıyormuş gibi görüntüleyebiliryosunuz. Hatta belirlediğiniz sayfaları direk bu eklenti ile açabiliyorsunuz.

3- AdBlock

Firefox kullanıcıların da vazgeçmediği bu eklenti sayesinde,  internet sayfalarındaki reklamları engelleyip daha hızlı bir şekilde sayfaların açılmasını sağlıyor. Bazı sitelerde sağdan soldan fırlayan pop-up reklamları yüzünden neredeyse site görünmez duruma geliyor. İşte Chrome kullanıcıları AdBlock eklentisi ile bu dertten kurtulmuş oluyor.

4- Bubble Translate

Bu eklenti ile sayfaları anında istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz. Zaten Google Translate’ i kullanıyoruz diyenler olacaktır. Bu eklentide Google Translate servisini kullanıyor ve sayfayı çevirmek için yeni bir sekme açmak zorunda kalmıyorsunuz.

5- Easy Youtube Video Downloader

Youtube’ ta izlediğiniz videoları tek tıkla indirmenizi sağlanyan bu eklenti de oldukça kullanışlı ve pratik. Chrome kullanıcılarının mutlaka edinmesi gereken bir eklenti diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu