Spor

Fenerbahçe Trabzonspor Maçında Yanlış Anons

Turkcell Süper Lig‘ te uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir haftaya tanık olduk. Ligin son haftasına en yakın rakibi Bursaspor ‘un 1 puan önünde giren Fenerbahçe, Şükrü Saraçoğlu’ nda karşılaştığı rakibi Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluğu kendi eliyse Bursaspor’ a hediye etti. Baskılı başladığı maçta erken bir gol bularak öne geçen Fenerbahçe, attığı golden kısa bir süre sonra kalesinde golü gördü. Aynı saatte başlayan diğer maçta, Bursaspor kendi evinde karşı karşıya geldiği Beşiktaş’ ı  2-1 lik bir skorla yenmeyi başarmış, Kadıköy’ den gelecek haberleri bekliyordu. Şükrü Saraçoğlu’ nda ise son dakikalara girilirken Fenerbahçe, artık oyunu Trabzonspor’ un ceza sahasına yığmış ancak aradığı galibiyet golünü bir türlü atamıyordu. İşte ne olduysa  uzatma dakikalarının sonlarında yapılan anonsla Beşiktaş’ ın gol attığı ve maçın 2-2 sona erdiğini haberi, Şükrü Saraçoğlu’ nu bayram yerine çevirdi. Öyle ki kulübeden sahadaki futbolculara oyunu yavaşlatmaları yönünde talimat bile gitti.

 

İşte Daum’ un taraftada dönüp 2-2 mi diye sorduğu anlar ve kenar yönetiminden geri yaslanın diye işaret ettiği anlar

Ancak yapılan anonsun yanlış olduğu ve Bursaspor’ un şampiyon olduğunu haberini alan Fenerbahçe seyircisi adeta yıkıldı. 1 dakika önce konfetiler atıp sevinçten sahaya inen seyirci gelen haberle şoka girdi.

İşte Fenerbahçe maçındaki skandal anons ve taraftarın sevinci

Hatta sevinci abartıp sahada timsah yürüyüşü yapan seyirciler bile oldu.

Sahada bunlar yaşanırken bir anons daha yapıldı ve Bursaspor maçının 2-1 sona erdiği, şampiyonun Bursaspor olduğu duyuruldu. İşte o andan sonra taraftarı sakinleştirmek mümkün olmadı. Saha içersinde koltukları ateşe veren taraftarlar saha dışında da polisle çatıştı.

Peki bu skandal anonsu kim yaptı?

Şu saatlerde yayınlanan haberlerde anonsu yapanın Hakan Bingül adlı personelin kovulduğu açıklandı. Ancak maçın ardından yapılan yorumlarda komplo teorileri üretilmeye başlandı. Öncelikle anonsun bilerek yaptırıldığı, sahadaki futbolcuların güvenli şekilde sahayı terketmeleri için bilinçli olarak yanlış anons yaptırıldığı konuşuldu. Diğer bir iddia ise kaleci Volkan’ a kale arkasından birilerinin Bursaspor maçının 2-2 sonuçlandığını söylemesi ve akabinde diğer futbolcularında hareketlenmesi ile taraftarda çoşuyor ve ardından anons yapılıyor. Maç biter bitmez internette dolaşan ve biraz uzak bir iddia ise, maç başlamadan Fenerbahçe forması giyip stada giren bir grup Beşiktaşlı, Bursaspor maçının 2-2 bittiğini söylüyor ve seviniyorlar. Tabi bunu göre diğer taraftarlarda seviniyor ve olay patlak veriyor.

Fenerbahçe anons skandalıyla çalkalanırken öte yanda Bursaspor bir tarih yazıyor ve Süper Lig’ teki 4 büyüklerin şampiyonluk tekeline son verip 5. büyük olarak adını Süper Lig tarihine yazdırıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. volkan şampiyonluk poponla top tutmaya benzemez gelir hamsi koyar affetmez:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu