Dizi

Game Of Thrones 6.Sezona Dair 10 Kritik İpucu

Eğer yabancı dizi meraklısıysanız Game Of Thrones’ u mutlaka izlemiş olmanız gerek. Ya da şanlıysanız henüz başlamadınız ve önünüzde keyifle izleyecek 5 sezonluk diziniz daha var.

Uzun bir yazı olacak ve şimdiden belirtelim ki Game Of Thrones’un 6. sezonu 2016’ın nisan ayında yayınlanmaya başlayacak. Fakat çekimleri şimdiden başlamış durumda tabi ki. Dizinin ilham kaynağı olan George R.R. Martin’ in The Song of Ice and Fire serisinin Game Of Thrones’ un 6. sezonu için yayınlayacağı Winds of Winter kitabı yeni yıla yetişmemişti ve dizi kitap daha çıkmadan çekilmeye başlıyor. Aslında bu olay kitabı okuyanların sağda solda sürekli spoiler vermelerinin de önüne geçmiş oldu bir bakıma.

Game Of Thrones 6. Sezon Afiş

Neyse biz Game Of Thrones 6. Sezon’ a dair bilmeniz gerekenleri 10 madde halinde listeledik. Her sene 10′ ar bölümden 1 sezonu yayınlanan diziden geri kaldıysanız, yeniden toparlamak için fırsat olabilir. Tabi yazının bundan sonrasında yer yer önceki bölümlerden bilgiler olacağı için, henüz 5. sezonu tamamlamayanlar yazıya burada son verebilirler diyerek de spoiler ı vermiş olalım.

 10  Yeni Büyücü

Game Of Thrones 6. Sezon Melanie Liburd

Önceki sezonlardan aşina olduğumuz Melisandre’ ın yanına bir de kızıl rahibe olarak yeni bir karakter katılıyor. Melanie Liburd’ ın canlandıracağı Red Priestess karakteri aslında Meereen’ de ki bir çok Red Priestess’ tan birisi olacağı tahmin ediliyor. Westeros’ ta bulunan diğer hizmetkarlardan sadece öne çıkanı olacak gibi.

 9  Jon Snow Geri Dönüyor mu?

Game Of Thrones 6. Sezon Jon Snow

5. Sezonun son bölümünde trajik bir şekilde gözlerini kapayan Jon Snow karakterinin ölümü dizi finalinin en büyük sürprizlerinden birisi oldu. Aslında Ed Stark’ın bile halen geri dönmesini bekleyen dizinin takipçileri, bu bekleyiş boşa çıkınca 6. sezonda Jon Snow’un olmayacağına kendilerini tam alıştırmışlardı ki, yapımcılar yeni sezonun afişinde Jon Snow’ a yer verdiler ve meraklı bekleyişi bir süre daha sürdürecekler. Hem bu afiş hem de kitabın gidişatına göre Melisandre’ ın Jon Snow’ u uyandırması ve 5 sezon boyunca yükselişi yeni sezonda da devam edecek teorisini güçlendirdi.

 8  Game Of Thrones 6. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Game Of Thrones 6. Sezon

Önceki sezonlardan aşina olduğumuz üzere dizi, her sene nisan ayında başlıyor. Bu sefer de HBO kanalından gelen duyumlara göre 17 nisan 2016′ da 6. sezon 1. bölümü yayınlanacak diye tahmin ediliyor. Tabi daha önceden internet ortamına düşmezse orijinal yayın tarihi bu şekilde olacaktır.

 7  Yeni Sezon Çekimleri İspanya’ da Devam Ediyor

Game Of Thrones İspanya

Daha önce İrlanda’ da çekimleri yapılan dizinin yeni sezon için seçtiği bölge İspanya. Ülkede bulunan Santa Florentina ve Zafra kaleleri dizide oldukça kullanılacak çekim alanlarından birisi. Ayrıca Almeria, Girona ve Peniscola bölgelerinde de dizi bütünlüğüne uygun setler inşa ediliyor.

 6  Kitaba Dayalı Bir Sezon Değil

Game Of Thrones The Wind of Winter

Yazının hemen başında belirttiğimiz gibi Game Of Thrones, George Martin’ in kitabı baz alınarak senaryolaştırılıyor ve çekimler kitaba göre devam ediyordu. Fakat yeni kitap tarihi gecikince, 6. sezon için iş senaristlere düştü. Bir ihtimal kitap çıkana kadar ilk bölümlerde kritik konulara değinilmeyecek ve kitabın çıkış tarihinden sonra dizinin ortalarında buna benzer önemli konular ele alınacak diyebilir.

 5  Üç Gözlü Kuzgun Geri Dönüyor

Game Of Thrones Kuzgun

Brandon Stark’ın rüyalarına giren ve ona yol gösteren üç gözlü kuzgunu en son 4. sezonda görmüştük. Varg yeteneğini ve aynı zamanda gördüğü yeşil rüyalarla geleceğe dair kehanetleri görmesinde yardımcı olan kuzgun geri dönüyor ve bu sezonda Brandon Stark’ ı biraz daha ön planda izleyebiliriz.

 4  Samwell’in Ailesi

Game Of Thrones Dickon - Sam

Dizinin son sezonunda Samwell, yanına Gilly’i de alarak doğup büyüdüğü yere ailesinin yanına geri dönüp, kendi ailesini kurmayı düşünüyordu. Dizinin 6. sezonunda da Sam’in bu düşüncesini gerçekleştirdiğine şahit olacağız. Freddie Stroma (Dickon) Sam’in kardeşi rolünde karşımıza çıkacak.

 3  Ian McShane Kadroya Dahil Oluyor

Game Of Thrones Ian McShane

Altın Küre ödüllü İngiliz oyuncu Ian McShane, efsane dizinin yeni sezonunda kadroya dahil oluyor. Halen hangi rolde olacağını açıklanmayan oyuncunun yaptığı açıklama da, dizide bir daha görmek istemeyeceğiniz bir karakteri yeniden hayata döndüreceğini öğrendik. Eğer bu bilgide bir yanıltma yoksa tabi ki Joffrey Baratheon harici her karaktere razıyız diyelim.

 2  Bran Geri Geliyor

Game Of Thrones 6. Sezon Bran Stark

5. Madde de aslında üzerinde durduğumuz gibi Bran, yeni sezonda çok daha ön planda olacak. Bran ve Hodor ikilisi son sezonda biraz geri planda kalmış gibi gözükse de, başkalarının zihnine girebilme gücünü keşfeden Bran, hiç beklenmedik bir geri dönüş yapabilir

 1  Arya Kör Kalmaya Devam Edecek

Game Of Thrones 6. Sezon Arya

Yine dizinin 5. sezonunda şahsi çıkarları için Meryn Trant’ı öldüren Arya, cezalandırılıp kör bırakılmıştı. Oyuncunun kendi Instagram hesabından ve dizinin yapımcılarından gelen bilgilere göre, dizide kör olarak kalmaya da devam ediyor.

Bunların haricinde merak edenler için yine dip not olarak belirtelim; dizinin çekimleri muhtemelen 2 sezon daha devam edecek ve Game Of Thrones 8. sezonda final yapacak. Şimdilik daha 2018′ e çok var diyelim ve 2016 nisan bekleyelim ve 6. sezon için yayınlan ilk fragmanı ekleyelim.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu