MobilTeknoloji

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Bu yazımızda Google Play durduruldu hatası nasıl çözülür anlatalım. Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon ve tabletlerde uygulama indirmek için Google’ın resmi uygulama marketi olan Google Play Store’u kullanıyoruz. Yalnız Google Play üzerinde uygulama indirirken çeşitli hatalarla karşılaşabiliyoruz. Bu hatalardan en önemlisi “Google Play Durduruldu” hatası pek çok kullanıcının şikayetçi olduğu bir durum.

Biz de bu şimdi Google Play durdurulma sorunu için kullanabileceğiniz bir çözüm yolunu sizlerle paylaşacağız. “Google Play Durduruldu” hatasının sebeplerinden biri de cihazınızda saklanan Google Play Store verilerinin ve ön belleğinin sorunlu olmasıdır. Bu verileri ve Google Play önbelleğini temizlemek suretiyle bu problemi çözebilirsiniz.

  • Google Play store verilerini ve ön belleğini temizlemek için önce Android akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ayarlarına girin.
  • “Uygulamalar” başlığını açın. Uygulamalar menüsü açılınca parmağınızı ekran üzerinde sola doğru sürükleyiniz.
  • Ve “Tümü” sekmesine seçin.
  • Listelenen uygulamalar arasından Google Play Store’ u bulup üzerine dokunun.
  • “Verileri Temizle” ve “Önbelleği Temizle” tuşlarının üzerine dokunun.
  • Temizlik işlemi bitikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Artık Google Play’in çökme problemini çözülmüş olacaktır.

Bu yazımızda google play durduruldu sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Umarız işinize yaramıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu