Dekorasyon

Google’da Çalışmak Dünyadaki En Harika Şey Olabilir mi?

Google Çalışma Ortamı - 5
Zürih’ teki Çalışma Ortamı

Eğer Google elimizin altında olmasaydı, internet kullanımı bizim için zor ve karmaşık bir süreç olabilirdi. Google başarısını ilhamlar ve yaratıcı girişimciler sayesinde elde etmiş bir şirket. Google 10 senedir faaliyetlerini sürdürüyor ve aradan geçen bunca yıl, şirketin dünya çapındaki devasa başarısının arkasında parlak zekalı ve yetenekli iş gücünün olduğunu kanıtladı.

Google Çalışma Ortamı - 1
Zürih’ teki Çalışma Ortamı
Google Çalışma Ortamı - 6
Sao Paulo’ daki Çalışma Ortamı

Yine de bu kadar yaratıcı ve nitelikli iş gücünü bir arada tutmak şirket ününden fazlasını gerektiriyor. Yaratıcı insanlar iş ortamında içsel tatmine önem veren ve kendilerini aydınlatacak, rahatlatacak bir atmosfer arayan karakterlerdir. Bu sayede işlerine daha mutlu bir şekilde odaklanabilirler. Şirket yönetimi bu durumu oldukça ciddi şekilde anlayarak ele almış ve sektördeki tüm rakiplerini kıskandıracak adımlar atmış. Fotoğraflarda iş ortamı nasıl güzelleştirilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Google Çalışma Ortamı - 3
Londra’ daki Çalışma Ortamı
Google Çalışma Ortamı - 2
San Bruno’ daki Çalışma Ortamı
Google Çalışma Ortamı - 7
Londra’ daki Çalışma Ortamı
Google Çalışma Ortamı - 4
Zürih’ teki Çalışma Ortamı

Google’ın, en bilinen adıyla Googleplex adı verilen iş yeri, istisnai bir sanatsal çalışmanın, yaratıcılığın ve çalışanlara ilham veren teknolojilerin bir harmanı. IT departmanında çalışan ya da başka bir departmanda IT işi yapan biriyseniz bu fotoğraflara imrenmeden bakabileceğinize ihtimal vermiyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu