HobiİnternetListe

İnternette Satışa Çıkarılan En Tuhaf 10 Ürün

İnternetin günlük hayatın bir parçası olduğunu hepimiz artık kabullenmiş durumdayız. Ülkemizde birçok kişi interneti sadece sohbet etmek, oyun oynamak ya da film izlemek için kullansa da – Tabi bugün internet kullanıcısı her 3 kişiden 2 sinin Facebook hesabı olduğu ve hemen hemen hepsinin günlük olarak olarak hesaplarına kontrol ettiği gerçeği de var – 0nline alışveriş, gittikçe ülkemizde yaygınlaşıyor. Eskisi gibi internetten alışverişe soğuk bakanlar, güvenli olmayacağını düşünenler bu fikirlerinden vazgeçmiş gibi gözüyor, yapılan son araştırmalara göre.

Gitti Gidiyor ve Sahibinden gibi neredeyse her ürünün satışının yapıldığı platformların yanında, kullanıcılarına markalı ürünleri hergün büyük indirimlerle sunan Markafoni, Trendyol benzeri genelde giyim sektöründe alışveriş yapılabilen siteler ve yemek siparişinin bile internetten yapılabilmesini sağlayan Yemeksepeti,  Türkiye’ deki internet kullanıcılarının online alışverişte şu an aklıma gelen en popüler siteleri.

Dünya’ da da durum bizdekinden farklı değil. Özellikle eBay sitesinde aklınıza gelebilecek her ürünü bulabilmeniz mümkün. İyi bir pazarlama tekniği ile insanları satışa sunduğunuz her ürünü almaya ikna edebilirsiniz. Bazen ünlü bir şarkıcının ısırdığı bir sandviç, bazen kavanozun içerisindeki bir hayalet, bazen de askeri bir tankı eBay türevi bir alışveriş sitesinde görebilirsiniz. Bu tip ürünlerin birçoğu da garip ama genelde alıcı buluyor. Şimdiye kadar internetten satışa çıkarılmış en garip ürünlerden oluşan listeyi incelediğinizde oldukça şaşırcağınızdan eminim.

1 – Bekaretini Satışa Çıkartan 18 Yaşındaki Kız

Almanya’ da öğrenci olan Alina Percea, okul masraflarını karşılamak için internette verdiğini ilanda, en yüksek teklifi veren kişiye bekaretini vereceğini açıkladı. Yaklaşık 2 hafta süren açık artırmayı 8.800 euro ile kazanan İtalyan bir adamla geçirdiği gecenin ayrıntılarını da çeşitli dergilere anlatan bu genç kızdan sonra, internetten bekaret satışı epey moda olmuştu.

Bekaretini Satışa Çıkartan 18 Yaşındaki Kız

2 – Çocuğunun İsim Hakkını Satan Kadın

33 yaşındaki bir kadın 4. çocuğuna isim bulamayın, çocuğunun isim hakkını internetten açık artırma ile satışa çıkardı. Buradan gelen parayla çocuğun bakım ve okul masraflarını karşılayacağını söyleyen kadının çocuğuna, 15 bin dolarlık teklifle açık artırmayı kazanan şirketin adı olan GoldenCasino.com verildi.

Çocuğunun İsim Hakkını Satan Kadın

3 – Britney Spears’ ın Isırdığı Sandviç

Britney Spears tarafından yarısı yenmiş bir sandviç, eBay’ de açık artırma ile satışa çıkardı. Britnet Spears’ in yemek yemek için gittiği restoran çalışan uyanık bir garsonun alıp satışa çıkardığı sandviçi 500 dolarlık teklifle Golden Palace adlı şirket satın aldı.

Britney Spears’ ın Isırdığı Sandviç

4 – Rus Yapımı MIG 21 Savaş Uçağı

Üzerindeki silahları ve füzeli söküldükten sonra eBay üzerinden satışa çıkartılan Rus yapımı MIG 21 savaş uçağını, Çinli bir işadamı yaklaşık 25 bin dolar ödeyerek satın aldı. İşin daha da garip yanı bu satış değil, eBay’ in bir Amerikan firmasını olduğunu söyleyip Çin’ e bu uçağın gönderilemeyeceğini belirtmesi. Ve ardından da adamın para iadesi isteğine, satış bilgilerinin bu bilginin verildiğini söylenip iade yapılmaması.

Rus Yapımı MIG 21 Savaş Uçağı

5 – Böbrek Satışı

Yasadışı yollardan vücudundaki organlarını satan insanları duymuşsunudur ama bundan bir süre önce eBay üzerinden bir kişi böbreklerini satışa çıkardı. Böbreğinin özelliklerinden, kendi sağlık durumundan da güzelce bahsedip satışı daha ilgi çekici hale getiren bu kişinin satışı eBay tarafından hukuki bulunmadığından kaldırıldı. Bundan sonra da organ satışlarının yapılamacağı kuralı siteye eklendi.

Böbrek Satışı

6 – Hayalet Baston

Dedesinin ruhunun evde dolaştığını düşünen bir kadın, dedesinin ruhunu satışa çıkardı. Ancak eBay’ in bu tip bir satışı kabul etmediğini söylemesiyle, dedesinin bir zamanlar kullandığı metal bastonu da bu satışa ekledi. Bu tip garip ürünleri takip eden Golden Palace, yine yaptığı en yüksek teklifle ‘Hayalet Baston‘ u satın aldı.

Hayalet Baston

7 – Sahibinden Satılık Tank

Ankaralı bir satıcı eBay üzerinden, halen birçok ülkenin askeri envanterinde bulunan M-60 Patton tipi bir savaş tankını satışa çıkardı. Tank’ın Almanya’ da bulunduğunu belirten Türk satıcı, ürüne hemen al fiyatı olarak da 200 bin dolarlık bir ücret belirledi.

Sahibinden Satılık Tank

8 – 1500 Adet Uğur Böceği Satışı

Uğur böceklerinin meraklısı olduğu tahmin edilen bir satıcı internetten, sahibi olduğu 1.500 uğur böceğini satışa çıkardı. Hepsi içinde 16 dolarlık bir satış bedeli belirledi. Golden Palace adlı firma yine bu ürünü de satın aldı.

1500 Adet Uğur Böceği Satışı

9 – Kedi ve Köpeklerin Şarkıları

Yaklaşık 10 kadar kedi ve köpeğin söylediği şarkılarından oluşan bir müzik CD’ si hazırlayan satıcı, bu ürünü eBay üzerinden satışa sundu. Ürüne gelen teklifler taban fiyatına ulaşmadığı için satış iptal edildi.

Kedi ve Köpeklerin Şarkıları

10 – Kavanozun İçinde Hayalet

Yeni Zelanda’ da yaşayan bir kadın, evindeki hayaletlerden bıkıp çağırdığı din adamının bu hayaletleri bir kavanoza hapsettiğini söyleyerek enteresan ve bir o kadar da pahalı bir açık artırma başlattı. 100 milyon dolar olarak belirdiği satış bedelini ödeyen çıkmasa da 400 bin dolarlık bir teklifin gelmesi epey şaşırtıcı bir durum olsa gerek.

Kavanozun İçinde Hayalet
şimdi aklıma gelen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu