Otomobil

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale

Geçtiğimiz günlerde hakkında bir inceleme yazısı yazdığımız Lamborghini’nin yeni modeli Aventador tüm ilgiyi üzerine çekmesine rağmen dün Frankfurt Otomobil Fuarında görücüye çıkan Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale, Gallardo’nun yeniden parlamasını sağladı desek yeridir herhalde.

Yalnızca 150 adet olarak üretilecek araç, tüm Gallardo serileri arasında pist haricinde sokakta kullanılabilecek en hızlı olan model olarak göze çarpıyor.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale, sadece 1340 kg’lık boş ağırlığıyla sınıfındaki en hafif araçlardan biri. V10 motora sahip olan otomobil, 570 HP gücünde ve maksimumum 540 N/M tork üretebiliyor.

Maksimum 320 km/s hıza erişebilen aracın 0-100 km/s hızlanması sadece 3.4 saniye. 0-200 km/s hızlanması ise 10,4 saniye olarak belirtilmiş.

Kırmızı fren kaliberleri, kırmızı dikişli siyah süet kaplama direksiyonu, mat siyah rengindeki arka spoileri, siyah ön hava girişi ve yine siyah renkteki motor kaputuyla kırmızı ve siyahın harika uyumu yeni modelde buluşuyor.

Lamborghini’nin her yeni çıkardığı modelde İtalyan şıklığını kullandığını üstüne basa basa belirttiği aşikâr. Bu sefer de kullanılan kırmızı renk, motor sporlarında her ülkenin kendine has rengini oluşturduğu “Rosso Mars” cila uygulamasından geliyor.

Arka spoiler elle ayarlanabiliyor ve böylelikle sürücü, yüksek hızdaki sürüşlerde araçtaki en iyi aerodinamiği sağlayabiliyor.

Araç için şu belirlenmiş bir satış fiyatı bulunmamakla beraber tahminen Türkiye’deki alıcılarına 400-500 bin Euro gibi bir fiyatla ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu