Eğitim

MEB Serbest Okul Kıyafeti Uygulaması Anketi

Mili Eğitim Bakanlığı, hem öğrencilerin hem de velilerin katılıp oy kullanabileceği bir anket hazırladı. Bu ankette ilköğretimde ve ortaöğretimde okul kıyafetlerinin serbest olmasını ister misiniz ? sorusu yer alıyor. Ankete katılarak evet ya da hayır şeklinde cevap veriyorsunuz. Bu okullardaki disiplini etkiler mi, düşük gelirli ailelere mensup öğrenciler ile yüksek gelirli ailelerin çocukları arasında bir gruplaşma yaratır mı ? tabi ki bunlar da düşünülmeli. Ülkemizde gelir dağılımının pek de adil olmadığını düşünürsek okul kıyafeti serbestleştirilirken
tekrar düşünülmeli.

Yine de bu anket katılımcı demokrasi açısında çok yararlı olmuş. Ankete katılım için son tarih 30 nisan. Buraya tıklayarak anketteki sorulara yanıt verebilirsiniz. Anket sonuçlarını biz de merakla bekleyeceğiz, ve bakalım anket sonuçlarına göre hareket edilecek mi ? Özellikle internetle pek haşır neşir olmayan velilerin de oy kullanması çok önemli, ne de olsa okul kıyafetlerinin serbestleşmesi en çok onları etkileyecek.

Edit 2017: Okul kıyafetleri serbestleşmedi ancak uygulamalar biraz yumuşatıldı. Öğrencilerin rahat edeceği, sweatshirt, tshirt gibi uygulamalar katı gömlek-yelek-ceket uygulamalarının yerini aldı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu