DiziTelevizyon

Netflix Hakkında Merak Edilen 3 Soru

Netflix, Türkiye’ye de nihayet 2016 yılında pek çok ülkeye açıldığı gibi; açılma kararı aldı ve şu anda Türkiye şartları içerisindeki dominant dizi hizmet sağlayıcısı olarak karşımıza çıkmakta. Bunun dışında, Digitürk gibi şirketlerin de yabancı dizi sektöründe belli başlı paketleri olsa da; Netflix, bu şirketlerin tahtını sallandıracak gibi görünüyor zira; fiyatları oldukça uygun ve günümüzde kesinlikle harika bir hizmet sağladığı da bir gerçek. Netflix hakkında merak edilen pek çok soru olsa da; günümüzün dizi hizmet sağlayıcısı hakkındaki, temel soruları sizler için yanıtladık.

Netflix’te Dilediğim Yerden, Dilediğim Şeyi İzleyebilir miyim?

Hayır, pek sayılmaz. Dilediğiniz şeyi değil, yalnızca Netflix yapımı olan dizi ve şovları izleyebilmeniz mümkün kılınıyor. Dilediğiniz yerde izlemeniz ise, abonelik türünüze bağlı olarak değişmekte. Pek çok insan için, pek çok abonelik tipi olan Netflix’i aylık 27 liraya; standart paketi dahilinde kullanırsanız; sizin için sadece tek monitörden hizmet verecektir. Ancak, daha yüksek paketlerde, daha fazla monitörden izleme seçeneğiniz; saklı ve evet, dilediğiniz yerden Netflix ile bir şeyler izleyebilmeniz mümkün.

Netflix’in Abonelik Kampanyaları Var mı?

Netflix’in değil ancak; Netflix aracılığı ile Enpara’nın bir kampanyası mevcut. Türkiye’ye gelen hemen hemen her hizmet ile anlaşma sağlayan Enpara, bunu Netflix için de yaptı. Enpara ile yapacağınız Netflix aboneliğinde, 50 liraya kadar yapılan abonelik ücretlendirmelerinin yarısı; Enpara tarafından karşılanıyor. Yani, 27 liralık bir standart pakete 13,5 liraya sahip olabiliyorsunuz. Bunu yapmak için, Enpara üyesi olmanız yeterli.

Netflix ile Adil Kullanım Kotası İlişkisi Nedir?

Bu soru, belki de en çok yanıtlanmayı bekleyen sorulardan biri. Özellikle geldiği günden bu yana, Netflix’i AKK ile beraber nasıl kullanabileceğimizi sürekli merak ettik, durduk. Bunun, şu an için herhangi bir çözümü olduğu söylenemez; zira, Netflix AKK’ye herhangi bir yaptırım uygulayamaz. Ancak, AKK ile de Netflix’in pek âlâ kullanılabildiğini söylemekte yarar var. Evet, belki Adil Kullanım Kotasına düştüğünüz anda hızınız epey yavaşlayabilir ve hatta çıldıracak hale gelebilirsiniz ancak; adil kullanım kotasında bile, düşük kalitede de olsa Netflix’i kullanabilmeniz mümkün. Özellikle TTNET kullanıcıları bu sorun ile ilgili epey yoğun bir çalışma yürütüyor. Superonline ise, verdiği fiber hizmetler ve ek paketler dahilinde; bu sorunun önüne geçmeyi umuyor. Kısacası, şu an için Netflix ile AKK ilişkisi, muamma bir durum. Bunu ancak, kullananlar aracılığı ile gözlemleyebilmek ve gözlemledikten sonra en doğru kararı mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu