HobiİnternetTeknoloji

Online Fotoğraf Düzenleme

Fotoğraflarınız üzerinde eğlence amaçlı değişiklikler yapmak istiyorsunuz ama Photoshop türevi bir programa sahip değilsiniz ya da zaten nasıl kullanılıır bilmiyorsunuz. İşte bu sorununuza çözüm olarak, yüklediğiniz fotoğraf üzerinde efekt verme, yazı ekleme, çerçeve içerisine alma gibi farklı işlemleri yapabileceğiniz bir site mevcut. Bazı özellikle için “premium” hesaba geçiş yapmanız isteniyor ama basit oynamalar için herhangi üyelik istenmiyor.

Özellikle sanal ortamdaki sitelere ekleyeceği resimler üzerinde oynama yapmak isteyenlerin işini kesinlikle göreceğini düşünüyorum bu sitenin. Üstelik düzenleme işlemini bitirdiğiniz, Befunky sitesi direk olarak fotoğrafı Facebook ya da Twitter hesabınıza kaydetmenize olanak sağlıyor.

Öncelikle siteye buradan giriyorsunuz ve sağ üstteki “Get Started” butonuna tıklıyorsunuz. Yine sağ üst taraftakı “Upload a Photo” butonuna tıklıyor ve üzerine düzenleme yapacağınız fotoğrafı seçiyorsunuz.

Karşınıza 6 adet araç çıkıyor ve hangi aracı kullanmak istediğinizi seçip devam ediyorsunuz. Ben konuda örnek olarak kullanacağım resim için “Photo Effects” i seçtim.

Sol tarafta kullanabileceğiniz araçlar mevcut. Tekrar edeyim, “Premium Effects” altında olanlar için ayrı bir üyelik gerektiyor. Ama yine de o araç için işinizi görebilecek ücretsiz efektler mutlaka vardır.

Üzerine düzenleme yaptığım orjinal resim:

Charlize Theron Orjinal

Featured Effects altındaki bir aracı seçtim ve sonuç:

Charlize Theron Pop Art

Üst menüden Create->Artsy Effects’ i seçip Inkify araçlarından birini seçtiğimde:

Charlize Theron Inkify


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu