Teknoloji

Özel Yapım Ahşap USB Bellek

Bilgisayarla haşır neşir olupta USB bellek sahibi olmayan pek yoktur heralde. Hele ki günümüzde artık sabit disklerin kapasitesi kadar olan USB bellekler, hem ufak hem de taşınabilir olması sebebiyle baya revaçta. Ve yanılmıyorsam en son 256 GB kapasiteli flash bellek çıkmıştı. Çakmak cebinde 256 GB bir disk taşınabilmesi artık teknolojinin sınırlarının olmadığının göstergesi belki. USB belleklerin bu kadar revaçta olmasını fırsat bilen firmalarda, farklı tasarımları piyasaya sürerek müşterinin ilgisini çekmeye çalışıyorlar. İşte bizim konumuzda bununla ilgili. Bu zamana kadar gördüğünüz çiçekli böcekli disklerin aksine bu sefer, özel el yapımı USB bellekleri paylaşıyoruz.

Tasarım harikası olan bu ahşap yapım bellekler için farklı türkçe ağaçlar kullanılmış. Görünümü el yapımı saat gibi olan belleklerin yapımı, 12 saatten uzun bir zaman alıyor. İngiltere’ de özel sipariş alınarak yapılan bu disklerin fiyatını baya bir araştırmama rağmen öğrenemedim. Varsa daha önceden gören, bilen haberdar ederse sevinirim 🙂

Güncelleme: Dikkatli bir okurumuz tarafından gelen yorumda, ürünlerin Etsy.com tarafından üretildiği ve fiyatlarının 180 – 300 $ civarında olduğunu öğrendim ve bu sebeple konuyu düzenledim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sipariş üzerine filan yapılmıyor. Üstelik İngiltere ile sınırlamamak gerek, bu tip ürünler yıllardır var, Etsy.com dünyanın en büyük hand made sitelerinden biri. Bence bir göz atın, fiyatlara gelirsek, Türkiye için biraz fazla gelebilir 180 – 300 $ arası değişiyor.

  2. Eğer yanılmıyorsam resimleri buradaki Facebook sayfasında görmüştüm.

    Resimleri alırken, sayfa yöneticilerinden birinin sipariş üzerine üretim yaptıklarına dair birşeyler okudum ve bu sebeple “sipariş üzerine” yazdım.

    Siz konu hakkında daha fazla bilgi sahibisiniz sanıyorum. Bilmeyerekte olsa yazıda yanıltıcı bilgiye yer verdiğimiz için özür diliyor, sizin yazdıklarınız doğrultusunda konuyu güncelliyorum.

    Ve sizin gibi dikkatli okurlarımız olduğunu da görmek bizim açımızdan epey sevindirici:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu