HobiReklamlarVideo

Punto Reklamı – Murat 124 Versiyonu

Fiat Punto Evo için çekilen reklam filmi, kesinle son dönemin en eğlenceli reklamları arasındaydı. Hatta şu günlerde,sürekli karşımıza çıkan ve izleyenlere kısa süreli işkence çektiren 118 33 reklamları kadar ses getirmiş, sosyal paylaşım platformlarında 118 33 reklamlarının aksine ne denli eğlenceli ve kaliteli bir reklam olduğu tartışılmıştı. İkiside reklam ve ikiside ses getiren cinsten reklamlar, fakat ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz‘ mottosunun biri iyi tarafındayken, diğeri kötü tarafından. Genelde gündemdeki reklamlarla ilgili eleştirisel yazılarımız oluyordu fakat bu facia için söylenecek pek fazla şey olmadığından, 118 33 reklamını sürekli erteliyordum. Farklı bir reklam filmi konusu yazarken kısaca bu konuya da değinmiş olduk artık.

Punto Evo reklamı kadar, Renault Fluence için çekilen reklam filmi de gayet eğlenceli ve ses getiren cinstendi. Hatırlarsınız belki, Fluence reklamının aslında gerçekçi olmadığını ve Türk bir babanın gerçekte kızına nasıl bir tepki vereceğini gösteren Fluence reklamının bir de Türk versiyonu çekilmişti.

Yukarda da bahsettiğim gibi Punto Evo reklamı epey bir beğenilmişti. Tabi reklam filminde çalan şarkının da, reklamın beğenilmesinde pay sahibi olduğu konusunda sanırım hemfikirizdir. İşte yaratıcı Türk insanımızda, Punto reklamının kurgusuna sadık kalarak, alternatif bir reklam filmi çekmiş. Yine Alors on Dance şarkısının arka planda çaldığını videoda bu sefer Punto yerine Murat 124 kullanılmış. Mekanlar ise orjinalindan biraz farklı olarak kahvehane, hamam, stadyum gibi mekanlar. Kayseri’ de çekilen reklamın finali ise yine orjinalinden farklı olmuş.

[youtube width=”510″ height=”344″]http://www.youtube.com/watch?v=JfzeOrq62D0[/youtube]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu