Spor

Rekorları Kıran Tenis Maçı

Wimbledon Tenis Turnuvası’ nda 22 haziran salı günü başlayan maç halen sonuçlanmadı. John Isner ve Nicolas Mahut‘ un karşı karşıya geldiği ilk tur müsabakası 2 gündür sonuçlanmadı ve şu an yeniden başlayarak, 3. gününde de devam ediyor. Toplam 10 saat süren müsabaka, profesyonel tenis tarihinin en uzun süren karşılaşması olarak tarihe geçmiş oldu. En uzun maç, en uzun set ve oynanan oyun sayısı bakımından rekorları daha 2. gününde kıran maçta, bir maçta kullananılan en fazla ace ( karşılanamayn servis) rekoruda kırılmış bulunmakta. Diğer maçlarda artık 3. tura geçilirken, bu müsabaka 1. turda adeta tıkanmış vaziyette kaldı.

 

Rekorları alt üst eden maçta skor tabelası bile bu maça dayanamayarak, skor 47-47‘ yi gösterirken devredışı kaldı. Maçın sonlarına doğru artık oyuncular yorgunluktan bitkin halde oyuna devam ettiler. Geçen yıl şampiyon olan Federer ” Bunu izlerken söyleyecek söz bulamıyorum. Bir daha buna benzer karşılaşmayı ne zaman görebilir ki. Maç bittikten sonra oyuncuların vüccutları ne halde olur bilemiyorum” dedi.

1969 yılına ait bir önceki rekor 112 oyundan fazla sürmemişti. Çarşamba gününün akşamında maç biterken 59-59 olarak biten maç, 118 oyunla rekoru kırmıştı. İzleyenlerin bile artık yorulduğu maç, Dünya Kupası maçlarının önüne geçmiş gibi duruyor. Bir daha böyle bir maç izleyemeyeceklerini düşünen seyirciler, tribünlerin tamamını doldurmuş durumda.

Tarihi tenis maçı şu saatlerde başladı ve 60-60 olarak devam ediyor. Karşılaşmasının bugünde sonuçlanmayıp, cuma gününe kalması heralde sürpriz olmayacaktır.

Bu arada sizde kendinizi kaptırıp tenis kortuna çıkmak isterseniz,  daha önce paylaştığımız tenis oyununa buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu