Dizi

Spartacus 2. Sezon Ocak 2011’de Başlıyor !

Başrol oyuncusu Andy Whitfield lenf kanseri ile mücadele ettiği için 2. sezonun başlama tarihi muallakta kalan ve merak konusu olan, severek izlenilen dizi Spartacus Blood and Sand Ocak 2011 de bizlerle buluşacak. Dizi 6 bölümlük Prequel serisi olarak çekilecek. Prequel kelimesinin Türkçe’de tam bir karşılığı yok ama açıklamaya çalışırsak,  önceden başarıyla çekilmiş bir filmdeki ya da dizideki bir karakterin hayatının daha önceki dönemini veya filmdeki ya da dizideki hikayenin geçmiş zamanını konu alan film ya da dizi olarak tarif edebiliriz.

Yani dedikoduların aksine Andy Whitfield’in yerine başkası Spartacus’ ü canlandırmayacak. Ancak bu planlanan 6 bölümün başrol oyuncuları, Lucy Lawless ve John Hannah olacak, yani Spartacus ve arkadaşlarının gladyatör olarak bulunduğu
Ludusun sahipleri olarak tanıdığımız, Batiatus ve Lucretia.

Starz kanalından yapılan açıklamaya göre Andy Whitfield çok hızlı bir iyileşme gösteriyor, ve bu 6 bölümün 2 tanesinde Spartacus rolünde yerini alacak. Çekilecek 6 bölümlük prequel serisi daha çok Batiatus’un evinin yükselişine ve Lucretia ile Batiatus arasındaki ilişkiye odaklanacak.

Konu ile ilgili olarak Starz’ın başkanı ve ceo’su Chris Albrecht, 11 Mayısta şunları söyledi : ” Spartacus dizisinin prequel serisi aynı heyecan verici ve eğlendirici özelliğini devam ettirecek ve izleyicileri sabırsızlıkla bekledikleri benzersiz deneyimleri yaşatacak. Ancak maalesef Andy, tedavisine devam ettiği için bu seride kısıtlı bir şekilde yer alabilecek.”

Ayrıca Andy Whitfield’in tamamen iyileşmesinden sonra Spartacus Blood and Sand dizisine kaldığı yerden devam edileceği hatta Spartacus’un önderlik ettiği Gladyatörler arasına yeni bir karakterin de ekleneceği belirtildi. Hannah ve Lawless’ın dışında seride, yakından tanıdığınız oyuncular yer alacak. Peter Mensah (Doctore), Manu Bennett (Crixus), Antonio Te Maioha
 (Barca), Nick E. Tarabay (Ashur), Lesley-Ann Brandt 
(Naevia) , rollerine prequel serisinde devam edecekler.

Çekimler bu yaz Yeni Zelanda’da başlıyor. Yeni haberler aldıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. geriye dönülcek iğrenç olucak inş adam iyileşirde kaldı yerden devam eder

  2. Tam da en heyecanlı yerinde kamıştı olacak şey değil… Geriye dönmeleri o heyecanı katledecek bence.

  3. Barca’nın Yerine Yeni Sezonda R.madrid oynıcakmış .D.ddd

  4. olsun ya barcanın geçmişini merak etmiyomusunuz yaşamak için babasını öldürmüş ağlayarak falan 😀

  5. bencede cengiz haklı izleyicileri beklettikleri için araya kısa kısa bölümlerle izleyiciyi spartacustan daha cok sogutucaklardır bence araya hicbir sey koymamalı dizi nerde kaldıysa biran önce ordan devam edilmeli….:)

  6. Spartacusten önceki ludusu anlatıolar nasıl kuruldu nasıl geldı bu haline , öyle 6 bölüm felan geçicek sonrada spartacuslü bölümler devam edicek.

  7. arkadaşlar bence bu dizi önce geçmişini anlatsaydı daha sonra normal devam etseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum yani şimdi bence çok karışık olacak dizi kendini toparlamayabilir bence böle olması iyi olmaz

  8. Bence de kaldığı yerden devam etmeli ama andy nin oynadığı her bölümü bıkmadan izlerim. Farketmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu