Dizi

Spartacus Dizisinin Yeni Karakterleri

Spartacus her sezon değişiminde o sezona damgasını vuran birkaç karakter ekleyerek bugünlere kadar geldi. Bu bölümde de görülen o ki diziye etkide bulunacak bir kaç karakter var. Daha önceki Spartacus Oyuncularını tanıyalım yazımızda, altı bölümlük bir prequel olan Gods of the Arena’nın oyuncularını tanıtmıştık. Bu yazımızda da fazla uzatmamak ve sizi sıkmamak için diziye son sezon çerçevesinde dahil olan yeni oyuncuları tanıtacağız.

Bu tanıtım ne işe yarayacak diye soranları duyar gibiyim. Eğer dikkatle okursanız dizinin gidişatı ile ilgili ipuçları elde edebilirsiniz. Biz okuduk ve kafamızda epey bir şeyler şekillendi.

Bunu yaparken de tabi ki önce hanımlara yer vereceğiz. Gannicus’un güzel sevgilisi Saxa’dan başlayarak 😉

SAXA – Ellen Hollman

SAXA - Ellen Hollman
Saxa – Ellen Hollman

Saxa yeni bir karakter sayılmaz, Spartacaus Vengeance’nin son bölümlerinde kendisiyle tanışmıştık. Ancak şimdi başrollerimizden biri olan Gannicus ile gönül ilişkisi içine girince önemi de arttı. Saxa, köle gemisinden kurtarılan bir grup Cermen köleden biri. Fiziksel olarak çok çekici olduğu gibi, bir o kadar da erkek gibi kaba, atılgan, ve isyancı ordusundaki erkekler kadar şiddetli biri.  Saldırgan bir savaşçı olan Saxa, çift hançer kullanımındaki mahareti sayesinde, en iyi arkadaşı olan Mira’nın ölümüne yol açan Roma öncü koluna karşı savaşta Nemetes’in kuvvetlerinin önemli bir parçası halinde. Savaşmadığı zamanlarda, hayatı yatağını paylaştığı Gannicus gibi, yaşama gücü ve tutku ile geçiriyor. Her parçasıyla kendisine denk olan bu adamda ilginç taraflar ve yakınlık buluyor.

 

SIBYL – Gwendoline Taylor

SIBYL - Gwendoline Taylor
Sibyl – Gwendoline Taylor

Sibyl, Gannicus efendisinin canını aldıktan sonra hür kalan, utangaç, tatlı ve masum bir köleydi. O günden beri Gannicus’a  aşık ve her fırsattan ona gölgesi kadar yakın. Bu atılgan savaşçının da kendi hislerine karşılık vermesini umuyor.  Fakat acaba Gannicus böylesine genç ve çiçek gibi bir güzelin kollarında mutluluğu bulabilir mi ? İzleyip göreceğiz.

 

KORE – Jenna Lind

KORE - Jenna Lind
Kore – Jenna Lind

Güzel ve zeki bir kadın olan Kore, Crassus ailesinin evindeki kölelerden biri. Ev işlerini idare ettiği gibi, bir çok dili akıcı biçimde konuşabiliyor ve eski Yunan ve Latin edebiyatı eserleri hakkında geniş bilgiye sahip.  Kore, Crassus’un büyük oğlu Tiberius’un doğumundan beri Crassus ailesine hizmet ediyor ve Tiberius onu bir anne figürü olarak görüyor. Kore aynı zamanda bu ailenin kibarlığını ve cömertliğini de almış.

 

 

LAETA – Anna Hutchison

Laeta - Anna Hutchison
Laeta – Anna Hutchison

Laeta, güzel, zeki ve bir Romalı kadının olabileceği kadar bağımsız bir kadın. Laeta kocasıyla 12 yaşındayken evlenmiş.  Sadece imtiyazlı bir Romalı hayatı yaşamış ve görmüş. Ancak yakın zamanda daha fazlası olmak zorunda ve onun liderliği altında buluşan insanlar varken bencilliğini de çıkarıp bir kenara atmalı.

 

TIBERIUS – Christian Antidormi

Tiberius - Christian Antidormi
Tiberius – Christian Antidormi

Tiberius, Marcus Crassus’un en büyük oğlu. Ve kendini babasına kanıtlamaktan başka hiç bir şey istemiyor. Crassus’un ordusunda lider bir durumda olabilmek için sert baskılar yapmaya ve her yolu denemeye hazır. Ancak Tiberius, Jullius Caesar’ın gölgesinde yaşıyor. Caesar, Tiberius’un tüm dileklerine erişmiş, şahsına münhasır tutkulu bir genç adam. Bu sebeple Tiberius herşeyin farkında ve bu farkındalık Sezar ile aralarındaki infirakın da nedenlerinden büyük olanı.

 

 

CRASSUS – Simon Merrells

Crassus - Simon Merrells
Crassus – Simon Merrells

Müthiş zengin, yüksek konumlu ve yaşına göre hatırı sayılır bir bilgiye sahip bir adam olan Crassus, Roma Senatosu’nun isyancılara karşı son umudu. Sıradışı zenginliğini bir dizi başarılı iş anlaşmaları ile yakalamış ancak askeri zaferlerin onuru Crassus’u hep sıyırıp geçmiş. Crassus şimdi Spartacus ve ordusunu yenerek tüm bu başarıları yakalama fırsatına sahip. Ayrıca Crassus, kendisinden önce gelenler gibi, Spartacus gibi bir “öenmsiz köle”yi hafife alma gafletinde bulunmuyor. Çünkü bu adam sayısız Roma ordularını yenmiş ve kas gücü ile beyin gücünü birleştirmezse onu da yenebilir. Ancak Spartacus’e ölüm götürmek, paradan fazla şey gerektiriyor. Oğlu Tiberius’un kıskandığı biri olmasına rağmen, Crassus, genç ve savaş tecrübesi olan Sezar’ı yardıma çağırıyor.

 

CAESAR – SEZAR – Todd Lasance

Sezar - Todd Lasance
Sezar – Todd Lasance

Tarihte çok az adam Sezar’ın hükmettiği güve ve gördüğü saygıya erişebilmişyir. Asil soyunu majesteleri Venüs’ten ve Romülüs’ten sürdüren, Roma’nın yüce kurucusu olarak onu yönetmek Sezar’ın doğuştan gelen hakkı ve O bunun farkında.

Kibirli, zeki ancak bir gladyatörle kıyasla hiç de hafife alınamayacak bir savaş yeteneğine sahip.  Mirasına ve hem savaşçı hem taktisyen hem de lejyonların komutanı olarak çok maharetli bu adamın tek eksiği zenginlik, yani Marcus Crassus’ta fazlaca olan şey. Sezar, Roma’da iki anlamda da yükselme fırsatını görüyor ve tek bir amaca kilitlenerek Crassus’un güçlerine yardıma geliyor; Spartacus’e ölüm götürmek.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu