Dizi

Starz’ ın Korsan Dizisi: Black Sails

Sinemadaki korsan film furyasından sonra Starz geçtiğimiz sene “korsan” temalı yeni bir dizi çekeceğiniz açıklamıştı. Da Vinci’s Demons ve Spartacus dizilerinin de yapımıcısı olan Starz‘ ın yeni dizisi Black Sails, Ocak 2014’ te yayına girdi.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan 8. bölümüyle 1. sezon finalini yapan Black Sails‘ in 2. sezon çekimlerinin de başlandığı ve Ocak 2015′ te 2. sezonun yayınlanacağı açıklandı.

Henüz Black Sails’ e başlamayanlar için için konusundan biraz bahsetmek gerekirse;

Karayiplerde korsanlık altın çağını yaşamaktadır. Guthrie ailesinin kontrolünde olan New Providence, Kaptan Flint ve diğer azılı korsanların yaşadığı, suçun hüküm sürdüğü, dışarıdaki hayattan izole bir adadır. Ancak İngilizler, adanın hakimiyetini yeniden ele geçirmek ve korsanları adadan temizlemek için bu sulara dönmeye karar verir.

 

black sails poster
black sails poster

Kaptan Flint hem adayı korumak hem de kendi imparatorluklarını kurmak için uzun süredir peşinde olduğu definenin peşinden gitmeye karar verir. Bu define avında İngiliz savaş gemileriyle ve adadaki diğer korsanlarla mücadelenin yanında kendi hikayesini de yeniden şekillendirecektir.

black-sails-poster

Dizinin geçtiği dönem, Robert Louis Stevenson ünlü kitabı Define Adası‘ nın 20 yıl öncesine dayanıyor. Aslında diziyi izlemeye başlayanlar da Black Sails ve Define Adası’ nın bir çok ortak karakteri olduğunu hemen farkedecektir.

Black Sails Max Eleanor

İlk sezonun ardından: Belki büyük beklentiler yaratarak başladığı için başlarda sanki konu çok durağan işleniyor gibiydi. Sezonun son 2 bölümünde ise heyecanı iyice tırmandırıp sürpriz bir final yaparak izleyicileri epeyce memnun ettiler.

Black Sails Trailer

Black Sails Açılış Sahnesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu