Eğitim

Takdir ve Teşekkür Belgesi Hesaplama Programı

MEB’ in yeni yönetmeliğine göre ilk ve orta öğretim öğrencilerinin, takdir / teşekkür belgelesi alma sistemi değişiyor. Artık bir öğrencinin tüm notları 5 dahi olsa takdir alamama gibi bir durumu oluyor. Takdir belgesi alabilmek için, yıl sonu notunun 85 ve üzeri, teşekkür belgesi alabilmesi için 70-84,99 arasında olması gerekiyor. Tabi sadece yıl sonu notunun üst seviyede olması yeterli değil. Türkçe dersinden en az 100 üzerinden 55, diğer derslerininde en az 45 puan olması gerekli. Hesaplama formülü ise aslında okadar zor değil. Haftalık ders saati ile yıl sonu notu çarpılıp, tüm derslerin sonuçları toplanır ve çıkan toplan haftalık ders saatinin toplamına bölünür. Yani artık takdir ve teşekkür belgesi alabilmek için birden fazla kriter aranmakta.

 

Takdir ya da teşekkür alabilecekmiyim? Diyen öğrenciler için Farketmez.net olarak bir excell dökümanı hazırladık. İnternette birçok site hesaplama sistemi sunuyor ancak ilk ve ortaöğretim için dersler farklılık gösterdiğinden, detaylı bir hesaplama yapılması pek mümkün değil. Bizde sizlere kolaylık olması açısından, 4. ve 5. sınıfları için ayrı, 6,7 ve 8. sınıflar için ayrı, 9,10,11 ve 12. sınıflar yani lise öğrencileri için farklı bir hesaplama sayfası hazırladık. Excell dosyasında sadece yıl sonu notu yazan kısmı kendinize göre doldurup, takdir ve teşekkür belgesi alabilmek için yeterli puanı alıp alamadığını kontrol edebilirsiniz.

Soru ve görüşleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Takdir ve teşekkür hesaplamak için excell dökümanını aşağıdaki linle tıklayarak indirebilirsiniz.

Takdir Teşekkür Hesaplama Programı

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Maalesef, eğer karnenizde zayıf varsa ara dönemde belge alamazsınız, ancak ikinci dönem o zayıfı düzeltirseniz, ortalamanız uygun olursa, takdir ya da teşekkür alabilirsiniz.

 2. yha benım 5 tane 3 üm var geri 4 5 bakın şöyle kimya,fizik,ingilizceiedebiyat,dil anlatım 3 sağlık,beden,biyoloji,müzik,tarih 4 mat geo coğrafya din de 5 acaba teşekkür alabılır mıyım sımdıden teşekkür ederim lise 1 e gidiyorum

 3. benım 2 tane 4 üm var.matematik ve ingilizce.acaba takdir alabilir miyim. teşekürler…

 4. karnem şöyle
  türkçe 3
  ingilizce 3
  sosyal 4
  fen 3
  matematik 4
  müzik 3
  beden-resim-teknoloji tasarım-din kültürü 5
  teşekkür mü takdir mi alrım

 5. yha benim karnemde 2 tane 2 im var teşekkür alabilirmiyim acaba?

 6. Ben 9.sınıftayım notlarım 4tane ikiyle teşekkür alınırmı

 7. of şunları yazıp durmayın takdir tesekkuru hesaplayablmek icin tüm derslerin ortalaması gerek yani ole 2 tane 2 war yok 2 tane 3 var tesekkür alablilir miyim falan nerden bilelim yaa!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu