Teknoloji

Tesla’nın Nevada’daki Yeni Fabrikası. İnanılmaz!

Dünyanın en büyük fabrikasında şu anda neler mi oluyor? Cevap sürpriz değil. Daha da büyüyor.

Tesla’nın giga fabrikası (bakın artık mega fabrika bile denmiyor, çünkü Vestel’in Manisa’daki fabrikasına mega diyorsak, bu kesinlikle megadan farklı bir şey), Nevada, Reno bölgesinde uçsuz bucaksız çorak toprakların solukluğunun içinde beyaz bir yapı. NM Group tarafından elde edilmiş fotoğraflarda bu durum açıkça görülüyor. NM Group, kendini, araştırma, haritalama, varlık modelleme, yönetim ve mühendislik alanlarında uzmanlaşan bir şirket olarak tanımlıyor.

Şirket, son olarak İngiltere’deki kıdemli müşteri temsilcisi Tim Hustwayte’nin açıklamalarına göre, bir elektrik şirketi adına, potansiyel enerji hatlarının geçebileceği alanın haritalama işlemini yapmış. Bu işlemi yaparken takip ettikleri rotada, çalışanlar Giga Fabrikaya rastlamışlar. Hazır bı kadar yaklaşmışken birkaç fotoğraf çekelim demişler. İşte bu fotoğraflar, Tesla’nın pil hücreleri üretmeye başlayacağı fabrikayı gözler önüne seriyor.

Giga Fabrikada, bu yılın başı itibariyle 3000 insan istihdam ediliyor. 2017 yılı sonuna kadar bu sayının 4500’e çıkacağı bekleniyor. Bu istihdam sayılarının bir kısmı inşaata ilişkin geçici pozisyonlar olabilir ancak, Bloomberg’in haberine göre, 2018 itibariyle tam zamanlı olarak 6500 insan bu fabrikada çalışacak.

Fotoğraflarda göreceğiniz yapının henüz yüzde ellisi bile tamamlanmış değil, yani bakarken bu devasa fabrikayı iki katı olacak şekilde gözünüzde canlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu