İnternet

Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Milyonlarca insanın üye olarak kullandığı Twitter uygulaması ülkemizde de en çok kullanılan sosyal ağlar arasında bulunmaktadır. Ünlü isimlerin de bulunarak sosyal medya paylaşımlarını yaptıkları bu sosyal ağda önemli kriterlerden biri de Twitter takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Twitter takipçi sayısının yüksek olması sizi takip eden, profiliniz ve paylaştıklarınızla ilgilenen kişi sayısının fazla ya da az olduğunu gösterir. Elbette ilk üye olduğunuz zamanlarda Twitter takipçi sayınız az olabilir. Twitter takipçilerinizi artırmanın birçok yolu bulunmaktadır. Şimdi sizlere Twitter takipçi sayısını arttırma yollarından bahsedelim.

Twitter Takipçi Arttırma

Twitter Takipçi Sayısını Doğal Yollarla Arttırma

Twitter takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız, öncelikle diğer kullanıcılar gibi düşünebilmeniz gerekiyor. Twitter’da kişiler nelerden hoşlanır, Neler yaparsam beni takip etmek ister, diye düşünmeniz gerekiyor. Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde insanlar için birinci öncelik sizden bilgi ihtiyacı karşılayabilmeleridir. Bu herhangi bir olayı takip etme olabilir, gündem takip etmek için olabilir ya da twitter hesabınızdaki paylaşımlar ilgisini çeken paylaşımlar olabilir. Örneğin; ben başkalarında göremediğim bir haber ya da bilgiyi ilk kez gördüğüm bir hesabı takibe alırım. Burdaki amacım takip ettiğim kullanıcının ilerleyen günlerde bugünkü gibi önemli bir haberi ya da bilgiyi paylaşabilme olasılığıdır. Kısacası özgün olmalı ve insanları ilgilendirebilecek önemli paylaşımları twitter hesabınızda tweetleyebilmelisiniz. Eğer paylaşımlarınız güncel, gündemi ilgilendiren konulardan ve hiçbir yerde bulunmayan yani özgün şekilde yapılırsa Twitter takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Hashtag Kullanarak Twitter Takipçi Arttırma

Kullanımı Twitter takipçi sayısını arttırma konusunda büyük öneme sahiptir. Eğer her paylaşımınızda can alıcı hashtagler kullanırsanız paylaşımlarınız çok daha fazla kişi tarafından görülecek ve takipçi sayınız artacaktır. Genellikle Twitter kullanıcıları belli konulardaki yorumları bakmak için Twitter’da arama yaparlar. Arama bölümünde ise öncelikle hashtaglar görülür. Hashtag kullanımı #kelime şeklinde kullanılmaktadır. “#aşk” buna bir örnektir.

Taraf Yaratan Paylaşımlar

Twitter’da başka kullanıcıların sizi takip etmesinin bir diğer yolu da taraf oluşturabilmektir. Yine örnekle açıklamak gerekirse; Survivor yarışmasını ele alalım. Birçok yarışmacı ve hayran kitlesi mevcut. Özellikle Survivor yarışmasının yayınlandığı saatlerde her yarışmacının hayranı kendi taraftarı olduğu kişiyle ilgili Twitter aramalarında bulunmaktadır. Herhangi bir yarışmacıyı öven ya da o yarışmacıya arka çıkan konuşmalarınız, yarışmacının severleri tarafından ilgi görecek ve hem yazılarınız retweet edilerek çok daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacak hem de twitter takipçilerinizin arttırmasını sağlayacaktır.

Twitter Takipçi Sayısını Doğal Olmayan Şekillerde Arttırma

Evet, yanlış duymadınız. Twitter takipçi sayısını arttırmak için yazılmış uygulama ve kurulmuş siteler bulunuyor. Burdaki mantık şu şekilde çalışmaktadır; siz başka kişileri takip ederek puan kazanırsınız. Kazandığınız puanlar doğrultusunda diğer kişiler de puan kazanmak için sizi takip eder ve bu puanınızdan düşer. Yani “Takip edeni, takip ederim” düşüncesiyle aynıdır. Bunun yanı sıra dilerseniz ücretli olarak puan satın alabilir ve kimseyi takip etmeniz gerek kalmadan ücret karşılığında takipçi edinmiş olursunuz. Twitter takipçi sayısını bu şekilde arttırırsanız çokta fayda sağlayamazsınız. Bunun yerine doğal takipçi arttırma yöntemleri daha işe yarar yöntemlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu