ListeTeknoloji

USB Virüslerine Karşı En Etkili 10 Program

Gün içerisinde USB belleğinizi kendi bilgisayarınız haricindeki diğer bilgisayarlarda da kullanıyorsanız veya tam tersi, başka USB flash bellekler sizin bilgisayarınızda kullanılıyorsa hem bilgisayarınız hem de USB belleğinize virüs bulaşmaması çok zor bir ihtimal.

Eğer bu virüslere karşı herhangi bir antivirüs ya da USB’ deki virüsleri temizleme amaçlı bir yazılım kullanmıyorsanız, yüksek boyutlarda verileri depolayabilen, taşınabilirliği sayesinde hayatı kolaylaştıran bu ufak araçlar hiç ummadığınız anda bilgisayarınızı çökertebilecek virüsleri bilgisayarınıza taşıyabilir. Hem bilgisayarınızda hem de USB belleğinizde bulundurduğunuz ve sizin için önemli dokümanları bir anda kaybedebilirsiniz.

USB’nize dışarıdan bulaşan virüsleri temizlemek ve bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bu konumuzda USB flash belleklerdeki virüsler için 10 antivirüs programını sizlerle paylaşıyoruz. Ve mutlaka bunlardan birini bilgisayarınıza kurmanızı tavsiye ediyoruz. Birden fazla kurduğunuz antivirüs yazılımı çakışma yapabilir. Bu yüzden en fazla 1 tanesini kurmanızı öneriyoruz.

Bu programlardan birini kurduğunuzda, bilgisayarınıza taktığınız USB’lerde, varsa virüsleri bilgisayarınıza ulaşmadan tarama yapıp bunları silebilirsiniz.

* Program isimlerine tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsiniz.

USB Disk Security

USB Flash bellekle bulunan kötü amaçlı yazılımları tespit eder ve bilgisayarınıza ulaşmadan bunları imha eder. Program ücretsizdir fakat bazı özellikleri kullanabilmek için 55$ ödeyerek tam sürümünü satın almalısınız.Programın indirme linki için USB Disk Security linke tıklayabilirsiniz.

USB Threat Defender

Sadece Autorun virüslerine karşı koruma sağlamaz ve bilgisayarınızda maksimum virüs koruması sağlar. Program ücretsizdir ve bilgisayara virüslerin bulaşmasını önleyebilirsiniz fakat virüsleri silmek için tam sürümünü satın almalısınız. Fiyatı 39.95$

USB Threat Defender’ ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

McAfee VirusScan USB

 

USB’lerdeki virüsler için kapsamlı bir koruma sağlayan program her gün yeni virüsler için güncelleme yapar. Program ücretli olduğu için 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz. Tam sürümü 20$.

McAfee VirusScan USB indirme linki.

USB Immunizer

 

Hem USB aygıtlarından hem de SD kartlardan gelebilecek virüslere karşı koruma sağlar. Virüs bulaşmış bir bilgisayarda dahi program tam performansla çalışır ve autorun.inf virüsleri silebilir. Bitdefender firmasına ait bir program olan USB immunizer, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

USB Immunizer indirme sayfası için linke tıklayabilirsiniz.

Panda USB Vaccine

USB’lerde bulunan autorun dosyalarını devre dışı bırakarak içerisindeki verilere erişmenizi sağlar. USB takıldığında autorun.inf dosyaları silinmiş, değiştirilmiş veya engellenmiş kötü niyetli yazılımları engeller. Programın tam versiyonu için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Panda USB Vaccine buradan indirebilirsiniz

Ninja Pendisk

 

Hem tam koruma sağlayan hem de ücretsiz bir yazılım olan Ninja Pendisk, autorun.inf ve ctfmon.exe olarak bilinen ve en yaygın olan virüsleri sessizce bilgisayarınıza ulaşmadan siler. Program ücretsiz olarak sunuluyor.

Ninja Pendisk programının ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

USB Guardian

Güvenli şekilde USB’lerden veri paylaşımına olanak sağlar. Film, MP3, doküman veya resimleri virüs bulaşmadan rahatça kullanabilirsiniz. Tam sürümü ücretsiz olarak sunuluyor. Programın indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Autorun Protector

İki yönlü bir koruma sağlar. Bilgisayarınıza bulaşabilecek solucan ve virüsleri önler. Aynı zamanda bilgisayarınızdan bulaşabilecek kötü niyetli yazılımları engeller. Program ücretsiz.

Autorun Protector programını ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

Autorun Virus Remover

Autorun ve autorun.inf dosyalarındaki virüslere anında müdahale eder. Diğer virüs tipleri içinse proaktive teknolojisi ile sessizce bilgisayara bulaşmadan imha eder. Programın tam versiyonu 22.95$. Fakat 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Autorun Virus Remover indirme linki

The USB Program

Autorun virüsünün bilgisayarlara bulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Program ücretsiz fakat uzun bir süredir güncellemediğinden yeni USB virüslerine karşı etkin koruma sağlamayabilir. Programın download linki

Not: USB flash belleğinizi korumak adına hem ücretsiz hem de iyi bir antivirüs yazılımı arıyorsanız USB immunizer veya Ninja Pendisk’i önerebilirim. Ücretli veya ücretsiz fark etmez diyorsanız eğer, USB Disk Security programı bu konuda en iyisi diyebilirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu