DiziVideo

Ve Hasret Bitiyor ! Spartacus War of the Damned

Evet Spartacus severler, sonunda hasret bitiyor. Neredeyse bir yıldır yeni sezonunu beklediğimiz Spartacus dizisinin 3. sezonu 25 Ocak 2013 ‘te Amerika saati ile 21.00’da başlıyor. Spartacus War of the Damned geçen sezon olduğu gibi sadece 10 bölüm yayınlanacak. Sloganları acı sona doğru olduğundan final sezonu olduğunu düşünüyoruz ve bununla ilgili Starz kanalı da açıklamasında “efsanevi yolculuğun destansı sonu” ifadesini kullanıyor.

Bu sezon bizi neler beklediğini biraz sonra paylaşacağımız fragmanda görebilirsiniz. Bu fragmandan önce Starz kanalının dizi ile ilgili yazmış olduğu tanıtım yazısını Türkçe’ye çevirip sizlerle paylaşıyoruz.

Spartacus – War of the Damned : Sparacus – Lanetlilerin Savaşı

Gaius Claudius Glaber öldü. Glaber’in yenilgisinin ardından aylar geçti. Spartacus ve generalleri Crixus, Gannicus ile Agron tarafından başı çekilen asiler ordusu Roma’ya karşı başka zaferler de kazandılar. Sayıları binleri bulan azad edilmiş köleler ve asilerden oluşan isyancı ordusu öyle bir güce ulaştı ki, Roma’nın süper güçlü ordularına bile kafa tutmaya başladı.

Spartacus, Roma İmparatorluğu’nu yıkmaya her zamankinden daha da kararlı. Ashur’un ölümünden sorna, Naevia ve Crixus yeniden kazandıkları güç ve azimle sanki tek bir vücutmuş gibi döğüşüyorlar. Hayatı dolu dolu yaşamanın peşinde olan Gannicus’un yatağını paylaştığı yeni bir sevgilisi var,  Saxa.

Bunlarla birlikte, asiler ordusu, çarpışmaları birbiri ardına kazanıyor ve kaçınılmaz sona kendilerini hazırlıyorlar; Roma ile top yekün savaş.

Roma Senatosu yardım için en zengin vatandaş olan, Marcus Crassus’a gidiyor. Crassus, güçlü ve stratejik düşünen bir politikacı olduğundan, Glaber’in ve daha öncekilerin düştüğü yanlışlara düşmüyor. Rakibine saygı duyuyor.

Crassus, genç ve ateşli bir hırsa sahip Julius Caesar ile ittifak halinde Spartacus ve asi arkadaşlarını bozguna uğratmaya karar veriyor .

Efsanevi yolculuğun destansı sonu ; Spartacus, Lanetlilerin Savaşı daha önce görülmemiş büyük bir savaşın zincirlerini kıracak.

Spartacus War of the Damned Fragmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu