HobiSpor

Yeryüzündeki En Derin Yüzme Havuzu

Eğer tüplü dalış ile ilgileniyorsanız ve sığ sularda dalmak sizi tatmin etmiyorsa, Nemo33 adındaki havuzu ziyaret edebilirsiniz. Derin sularda dalmadan önce bu havuzda pratik yapmak, dalış yapmayı yeni öğrenenler için oldukça ideal olacaktır. Sadece profesyonel ya da amatör dalgıçlar için değil, turistler içinde dalış eğitimi bu havuzda verilmekte.

En Derin Yüzme Havuzu

Belçika’ nın Brüksel şehrinde bulunan bu dev havuzun derinliği 33 metre ve havuzda 2.5 milyon litre ılık su bulunuyor. Karayip sularında dalış yapmayı anımsatması için suyun sıcaklığı 33 derece olarak ayarlanmış.Belçikalı inşaat mühendisi John Beernaerts 13 yıl önce bir barda otururken önündeki peçetede bu havuzu tasarlamaya başladı. Ve ortaya içinde kaybolabileceğiniz labirentleri bulunduran bu enteresan havuz çıktı.

En Derin Yüzme Havuzu

2004′ ten beri yaklaşık 100 bin turist çeken bu tesiste dalış yaparken ne köpek balığı, ne de vatozlarla burun buruna geliyorsunuz. Sadece suyun keyfini çıkarmak ve sanki bir oknayusta daldığını hissetmek isteyen kişilerce ziyaret edilmekte. Böyle bir havuzun varlığından haberdar olan turistler, eğer o çevredelerde mutlaka gezecekleri yerler arasında Nemo33′ ü de ekliyorlar.

Konuda bu havuza ait resimleri de incelerseniz zaten neden bu kadar ilgi çektiğini de anlayacaksınız.

En Derin Yüzme Havuzu
En Derin Yüzme Havuzu
En Derin Yüzme Havuzu
En Derin Yüzme Havuzu
En Derin Yüzme Havuzu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu