Sinema

2011’in En Çok İndirilen ‘Korsan’ Filmleri

TorrentFreak sitesi, her sene olduğu gibi yine bu yılın en çok indirilen ‘korsan‘ filmlerini listeledi. Yalnızca Torrent üzerinden indirilen ve BitTorrent kaynaklı olarak hazırlanan listede “Fast Five“, 9.2 milyonun üzerindeki indirme sayısıyla 2011’in internetten en çok indirilen filmi olarak 1. sırada yer alıyor. Onu 8.8 milyon ile “The Hangover II” ve 8.3 milyonla “Thor” takip ediyor.

Geçen senenin en çok indirilen filmi “Avatar“ın 16 milyon kere indirildiğine dikkat çeken site, bu seneki düşüşü yasal yaptırımların daha sıkı olarak uygulanmasına, fakat daha da önemlisi bu sene o kadar da iyi bir filmin çekilmediğine bağlıyor. Çünkü BitTorrent’in aktif kullanıcılarında herhangi bir azalma olmadığı, tek bir filmden ziyade farklı filmlerin indirildiğini söylüyor.

Listede Tranformers ve Karayip Korsanları’nın olmaması ise şaşırtıcı bulunmuş. Kullanıcılar, gişede bu filmler kadar rağbet gösterilmeyen “127 Hours” ve “Sucker Punch” filmlerini tercih etmişler. Herhalde bu iki filmi sinemada izlemeye değer bulmamış olsalar gerek.

Listenin tam halini aşağıdan görebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu