ReklamlarTeknoloji

AVEA Katlayan Tarifenin Detayları

Şu sıralar televziyonda sıkça karşılaştığımız Avea reklamlarının sonuncusunda, Melis Birkan ve Ozan Güven’ in dans pistinde bahsettikleri Katlayan Tarifenin avantajlarından bahsedeceğiz. Şu anki mevcut tarifenizle reklamlarda gördüğünüz imkanlardan faydalanamayacağınızı belirtelim. Çünkü bu bir kampanya değil bir tarife. Avea reklamlarda ya da resmi sitesinde bunun bir için bir açıklama koymamış. Bu sebeple bir çok kullanıcı mevcut tarifesi devam ederken bu avantajlardan da yararlanacağı düşünüp, direk hattına yükleme yapıyor. Peki Katlayan Tarifeden yararlanmak için nasıl kayıt olabileceksiniz?

 

Katlayan Tarifeye Kayıt Olmak

Öncelikle Katlayan Tarife’ ye geçiş yapmak içinAvea’ nın sitesinden, online işlemleri kullanarak tarife değişikliğiniz yapıyorsunuz. Ya da müşteri hizmetlerini arayarak tarife değişikliğiniz gerçekleştirebilirsiniz. Tarife değişikliği esnasında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Katlayan Tarifeni Ücretlendirmesi

20 TL yüklemede

Standar aboneler 40 hediye TL kazanırken, numarasını Avea’ ya taşıyan aboneler 60 hediye TL kazanıyor

30 TL yüklemede

Standar aboneler 60 hediye TL kazanırken, numarasını Avea’ ya taşıyan aboneler 90 hediye TL kazanıyor

50 TL ve üzeri yüklemede

Standar aboneler 200 hediye TL kazanırken, numarasını Avea’ ya taşıyan aboneler 250 hediye TL kazanıyor

Avea içi, diğer operatörler ve ev/iş numaraları ile yapılan görüşemeler dakikası 40 kuruş olarak ücretlendirme yapılıyor.

SMS göndermek 0,50 kuruş olarak ücretlendiriliyor.

Katlayan Tarifeyi Kimler Kullanmalı?

Sadece Avea ile değil, diğer operatörlerle ve ev/iş telefonlarıyla görüşme yapan, SMS göndermek yerine sesli görüşmeyi tercih eden aboneler için avantajlı bir tarife. Kazanılan hediye TL leri sadece sesli görüşmelerde kullanabiliyorsunuz maalesef. Gönderdiğiniz SMS ler yüklediğiniz TL den kesiliyor. Ancak tarifenin güzel bir yanı var ki az konuşanlar için ideal bir tarife olmasını sağlıyor. Ücretlendirme 30 sn bazlı olarak yapıldığından kısa görüşmelerinizde de avantaj sağlıyor. Açıklamak gerekirse, Vodafone Cep1 tarifesinde 3 dk/30 kuruş olarak ücretlendirme yapılıyor ama görüşmeler 3dk bazlı olduğundan, 10 sn lik bir görüşmede dahi hattından 30 kuruş düşüyor.

Hediye Bakiyemi Nereden Öğrenebilirim?

İşte bu konuda Avea’ nın sistemi biraz zayıf kalmış. Müşteri hizmetleri bu sorunun karşılığı olarak 9333′ ten hediye bakiyesinin öğrenilebileceğini söylüyor. Ancak ne 9333′ ten ne de Avea online işlemlerden kalan bakiye öğrenilemiyor.  Sanırım şimdilik normal bakiyeden düşmedikçe konuşma ücretleri, hediye bakiyenin halen kaldığını anlaşılmalı:)

Kampanyanın Diğer Detayları:

 • Reklamlarda çıkan “Sadece 1 ay değil sürekli” yazısına kanıp, hediye TL lerin silinmyeceğini sananlar ise yanılıyor. Sürekli olan hediye bakiyeler değil,  tarife. Yani tarife sadece 1 aylık değil sürekli bir tarife. Yanlış anlaşılmalar olmaması adına belirtelim.
 • Tarife dahilindeki hediye TL’ler her 30 günde bir ilk geçerli yüklemeye verilir
 • Hediye TL’ ler sadece yurt içi sesli görüşemelerde kullanılabiliyor.
 • Kullanılmayan hediye bakiyeler 30 günde bir siliniyor.
 • Hediye TL’ lerin tranferi mümkün değil
 • AranKazan kampanyası hariç diğer kampayanlardan faydalanma imkani yok.
 • Numarasını taşıyarak gelen aboneler mevcut numara taşıma kampanyası yerine, bu tarifeye özel 4 aylık numara taşıma kampanyasından yararlanacaklardır. Kampanya kapsamında tek seferde olacak şekilde 20 TL yüklemeye 60; 30 TL’ye 120; 50 TL ve üzeri yüklemeye 250 TL hediye edilmektedir.
 • Tarifeye özel NT Kampanyası’ndan faydalanabilmek için abonelerin geçişlerinin gerçekleşmesini takiben 30 gün içerisinde tek seferde 20 TL ve üzeri yükleme yapmaları gerekmektedir. Geri kalan 20 TL ve üzeri yüklemelerini ilk yüklemenin gerçekleşmesini takiben 120 gün içinde yapabilirler. Aboneler NT kampanyası kapsamında en fazla 4 kere hediye TL alabileceklerdir. Bu kampanyadan sadece 1 yılda 1 kere faydalanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. aveada katlayan tarifeden yararlanıyodum ama şimdi iptal etmek istiyon napmalıyım bana acilll cewap verin !!!

 2. Sayin busra hanim 9333 u arayin tarife degisikligi yapin fakat 1 ayin dolmasi gerekir unutmayin! Tarifeye gectikten sonra 1 ay tarife degistirilemez

 3. Katalayn tarifeye gecis yaptim ama paket alamiyorum tl den gidiyor napmaliyim hangi paketi kullanmak istesem yararlanamiyirusunuz mesaji aliyorum yarfim edermisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu