Turizm

Budapeşte Gezisi Yapacaklara Öneriler

Budapeşte bugün birçok insanın beğenisini kazanmış olması ile bilinmekte olan doğal güzelliklere sahiptir. Eşsiz mimarisi, gezilip görülmesi gereken tarihi turistik yerleri ile otantik bir yapı uyandırmaktadır.

Budapeşte Gezisi

Her ne kadar Viyana’nın gölgesinde kalmış bir yer olsa da kimine göre, İstanbul Boğazı’ na benzer bir doğal yapıya sahiptir. Osmanlı devrinden kalma tarihi eserleri antik yapılar ile beraber insanların beğenisini kazanmış, Avrupa’nın en şatafatlı şehirleri arasında yer alan Budapeşte’yi ziyaret etmek isteyenlere için tavsiyemiz bahar ayları ya da sonbahar ayları olacaktır. Çünkü Türkiye’den yola çıktığınızda yaklaşık olarak 1,5 saatlik bir seyahatin akabinde Budapeşte’ye ulaşmanız mümkün olacaktır. Bunun içinde dilerseniz sezon öncesinde ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Bilet satın almadan önce daha önce yazdığımız Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? konusunu incelemenizde fayda var.

Budapeşte’de hayat ucuz mu?

Budapeşte ziyaretlerimiz esnasında şehrin ne kadar ucuz olduğunu görecek ve Budapeşte’de konaklama imkanlarından yararlanabileceksiniz. Hatta bilmenizi isterim ki eğer internet seçenekleri ile gitmeyi tercih ederseniz ya da herhangi bir şekilde uçak firması ile gitmeyi tercih ederseniz komik rakamlarla hostel bulmanız mümkün olacak.

Budapeşte Gezisi - Şehir

Çok uygun şartlar altında kaliteli otellerde konaklama olanaklarından yararlanabileceksiniz. Buda yakasında yer alan Gallért tepesi insanların dikkatini çekiyor. Doğal anıtları kaleler numaraları ve hayvanlarla beraber şahane bir ambiyansı içerisinde barındırmaktadır.

Budapeşte’de ne yenir?

Yine bilmenizi isterim ki yeme alışkanlıklarınızı yönelik birbirinden lezzetli yeni tatları Budapeşte’de görme imkanına sahip olabileceksiniz. 1839 yılında yapılmış ikinci dünya savaşından sonra köprüleri harabe olmuş yerleri inceleme imkanına sahip olacaksınız. Aynı zamanda da gece ve gündüz birbirinden güzel aktivitelerde bulunabileceksiniz. Budapeşte ziyaretlerimiz esnasında kasap, manav gibi yerlerden en uygun fiyatlarla sizleri ürünler soracak longoz adı verilmekte olan yiyeceği hamurun kumpir üzerinde birleştiğini görecek ve bu eşsiz lezzeti mutlaka tatmak isteyeceksiniz.

Budapeşte Gezisi - Gulaş

Budapeşte’de ne yapmak istediğinize karar verdiyseniz şunları da değerlendirebilirsiniz. Gulaş Budapeşte’de en çok tercih edilmekte olan yemekler arasında gelmektedir. Dobostorta da Budapeşte ziyaretlerinizde tadına bakmanız gereken lezzetler arasındadır.

Bilmenizi isterim ki Budapeşte’de pek çok insan domuza sıcak bakmaktadır ve eğer siz Budapeşte’de domuz yemeklerin kokusundan tiksiniyorsanız tercih etmeniz gereken yerler arasında humus bar yer alacaktır. Burada birbirinden lezzetli döner seçeneklerine değerlendirebilecek Macaristan’da yer alan Türk ve Arap dönercilerden keyifli lezzetler tercih edebileceksiniz.

Budapeşte Gezisi

Budapeşte’ye en ucuz nasıl gidilir?

Budapeşte seyahatinde bulunacak olan bireyler yaklaşık olarak 49 Euro gibi bir fiyatla rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada bilmenizi isterim ki Macaristan’ın başkenti olarak tanıdığımız Budapeşte da hiç şüphesiz ki Avrupa’nın en güzel kentlerinden birini ziyaret etme imkânına sahip olacaksınız. Dilerseniz Budapeşte’ye hava yolları yerine, karayollarında tercih ederek ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz. Bunun için İstanbul’dan kalkmakta olan otobüs firmalarının tercih edebilir keyifli bir şekilde seyahat deneyimine sahip olabilirsiniz.

Budapeşte Gezisi - Tarihi

Budapeşte seyahat etmek isteyen bireyler otobüs fiyatları araştırması yapıyorsa eğer, bilmenizi isterim ki yaklaşık olarak 115 Euro gibi bir değerle yaklaşık 28 saat gibi bir süre içerisinde Budapeşte’ye ulaşma imkanına sahip olacaksınız. İstanbul’dan yola çıktığınızda ilk olarak Bulgaristan sınırından geçeceksiniz. Bununla akabinde Sırbistan daha sonra da Macaristan’a erişmiş olabileceksiniz. Macaristan’a gittiğinizde tren istasyonuna kadar 4700 froint gibi bir ödeme ile Budapeşte’ye erişim sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğum 49 Euro ücret aylar öncesinde uçak bileti satın almanız durumunda kampanyalardan yararlanabileceğiniz fiyattır. Normal şartlarda Budapeşte erişimine uçakla sağlamak isterseniz yaklaşık olarak 800 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekebilir.

Tatil ya da eğitim için de tercih edilebilecek güzel dünyanın sayılı şehirlerinden biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu