Sinema

Küçük Beyaz Yalanlar 13 Mayıs’ta Vizyonda

Küçük Beyaz Yalanlar” adıyla İstanbul Film Festivalinde gösterilmiş “Les petits mouchoirs“,  13 Mayıs’ta vizyonda olacak!

Jeux d’enfants” ile tanıdığımız  ünlü Fransız aktör Guillaume Canet, üçüncü yönetmenlik denemesinde Fransız sinemasının muhteşem isimlerini bir araya getiriyor. Arkadaşlık kavramının sorgulandığı, zaman zaman kahkahalarla güldüren zaman zaman da hüzünlendiren film 30.İstanbul Film Festivali’nin en iddialı filmlerinden

Filmin konusu ise talihsiz bir kazaya rağmen yıllık tatillerini deniz kıyısında geçirmeye karar veren Parisli burjuva bir arkadaş grubunun etrafında geçiyor. Bu insanların hepsi sırlarla ve güvensizliklerle doludur: Mutlu bir evliliği olan Vincent, Max’e âşık olur; Marie, Ludo’nun eski sevgilisidir; Eric, Lea’yı aldatmaktadır; Antoine eski kız arkadaşına kafayı takmış durumdadır. Günler geçtikçe ilişkileri, sadakatleri ve dostluk bağları sınanacaktır. Birbirinden farklı ve sevimli karakterlerin bu sımsıcak dostluk hikayesini çok beğeneceksiniz. Filmin soundtrack albümünde, Janis Joplin’den  David Bowie’ye Damien Rice’tan Isley Brothers’a kadar birbirinden muhteşem isimlere rastlayabilirsiniz. İyi seyirler.

Fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

[youtube width=”540″ height=”337″]http://www.youtube.com/watch?v=mxKMVFBPUQo[/youtube]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu