TavsiyeYeme - İçmeYeme-İçme

YEME-İÇME: Can Can Tantuni ve Künefe Salonu

İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi tantuniler muhtemelen burada yapılıyor. Bir tantuni sevdalısı ve 30 yıldır İstanbul’u mutfak gibi kullanan biri olarak tantunide bir başarı öyküsü ve haliyle bir dünya markası Can Can Tantuni ve Künefe Salonuna ilk fırsatta gitmenizi tavsiye ediyorum.

Mekan mütevazi, lezzet doludizgin… Bir tarzan, beş dakika sonra bir takviye… Çift lavaşa ve yanında tabi ayran… Açlık durumunuza göre bir daha takviye ya da künefe…

Künefe için de ayrı bir parantez açıyorum. Bildiğiniz büyük pastane zincirlerini, pahalı mekanlarda alevli servisleri unutun. Gelin, efendi gibi Yenikapı-Havalimanı Metrosuna binip Sağmalcılar İstayonu’nda inin. İki dakika (üç değil) yürüme mesafesindeki bu İstanbul Tantuni Merkezi’ni zaten kime sorsanız gösterir. Araçla gelecekler için az aşağıda adresi bırakıyorum, navigasyona yazıverin.

Misafirperverlik her zaman üst düzeydir. Buyur edilir, hal hatır sorulur. Yüzler hatırlanır, alıp verilen kilolar hatırlanır, hatırlatılır, kapıya kadar uğurlanır. Sabah 10 ila gece 1 arası açıktır, telefonu 0212 577 48 15’tir. Adresi İsmetpaşa Mahallesi, İsmetpaşa Caddesi, Uluhan sokak, No. 2, Bayrampaşa, İstanbul… 50-55 TL’ye iki kişi künefesiyle yenilir, doyulur. Bu arada tek kişilik künefesi aslında iki kişiyi doyurur, iki kişilik olanı üç kişiyi doyurur, dört kişi bölüşürseniz tadına bakmış olursunuz.

Küçük, seyyar bir tezgahtan bu dükkanı açan ve yıllardır şube hırsı gözünü bürüyüp samimiyet ve lezzetini emperyal emellerine alet etmeden düzgün bir şekilde işletmeyi başaran abimizin ellerinden öpüyorum.

Gittim, gördüm, yedim. Bilenler zaten bilir, bilmeyenlere tavsiyedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu