SinemaVideo

Contagion: Bir Virüs Dünyayı Nasıl Değiştirebilir?

Konu başlığında “virüs” dedik ama bu elektronik cihazlara bulaşan türden değil, pandemi denilen ve Dünyada daha önce rastlanmamış, bulaşıcı ve salgınla insanların ölümüne neden olan bir virüsten bahsediyoruz. Tıpkı domuz gribi, kolera ya da tifo gibi milyonların ölümüne sebep olan virüsler gibi.

Birazdan izleyeceğiniz video aslında 2011’in ekim ayında vizyona girecek olan “Contagion” filminin virali olarak sosyal medyada kısa bir süre önce paylaşıldı. Fakat filmin tanıtımını yapmaktan öte insanları özellikle son yıllarda çeşitli isimlerle ortaya çıkan bu tip hastalıklar karşısında bilinçlendirmeye yönelik bir görev de üstlendiğinden, viral bir kampanyadan fazlası da bu videonun içerisinde mevcut.

Son olarak filmin oyuncu kadrosunu da yazarak videoyu sizlerle paylaşalım. Filmin kadrosunda Kate Winslet, Matt Damon, Jude Law, Marion Cotillard ve Gwyneth Paltrow gibi birbirinden ünlü yıldızlar mevcut ve Türkiye’de 21 Ekim 2011’de vizyona girmesi bekleniyor. Konusu da tahmin edileceği üzere; Dünyayı saran bulaşıcı ve salgın bir hastalığa çözüm üretebilmek için bir araya gelen, her biri kendi alanında başarılı bir grup doktorun zamana karşı mücadeleleri…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu