Gündem

Spartacus’un Yıldızı Andy Whitfield Hayatını Kaybetti

Son 1,5 yıldır lenf kanser tedavisi gören, Spartacus: Blood and Sand dizisinin yıldız oyuncusu Andy Whitfield, 12 Eylül sabahı Sydney’de kansere yenik düşerek yaşama gözlerini yumdu.

Geçtiğimiz nisan ayında oyuncuya kanser teşhisi konulmuş, yapımcılar da Andy Whitfield hastalığı tamamen yenene kadar Spartacus: Gods Of The Arena isimli 6 bölümlük bir prequel serisi ile bu boşluğu doldurmaya çalışmışlardı. Hastalığa erken teşhis konduğundan Andy’nin sağlığına kavuşmasına doktorlar da dâhil herkes kesin gözüyle bakıyordu -ki öyle de oldu ve Andy’nin hastalığı yendiği haberi geçen sene haziran ayında duyuruldu. Fakat henüz 3 ay geçmeden hastalığı tekrar nüksetti ve tedaviye yeniden başlandı. Andy’den gelen haberlerin gitgide kötüleşmesi üzerine Spartacus‘un yapımcısı Starz kanalı, Andy Whitfield’in dizi kadrosundan çıkarıldığını ve yeni Spartacus’un Liam McIntyre olacağını açıkladı. Tabi ki bizde dâhil diziyi ilk bölümünden itibaren takip eden izleyiciler Andy Whitfield‘ın yerinin doldurulamayacağını biliyor ve biran evvel sağlığına kavuşmasını bekliyorduk -kaldı ki her gün Farketmez.net’ e bu düşüncede olan yorumlar da sizlerden geliyordu-. Fakat işler umduğumuz gitmedi ve Andy henüz 39 yaşında kansere yenik düşerek yaşama veda etti.

Spartacus’den öncede birçok yapımda rol alan oyuncuyu birçok kişi Spartacus’teki rolüyle tanıdı ve gönüllerimizde de Spartacus olarak taht kurdu.

Toprağın bol, mekânın cennet olsun Spartacus…

 

 

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. İnanın çok üzüldüm mekanı cennet olsun huzur içinde yatsın spartacs inanın o bizim kalbimizde dualarımız onunla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu