HobiİnternetOyun

En İyi iPad Oyunları

Türkiye’ de satışa çıkmasıyla tükenmesi bir olan iPad 2‘ den, gazeteler çıkan haberlere göre 6 bin tane daha sipariş edilmiş. Ülkemizde bu kadar teknoloji meraklısı olması sevindirici açıkçası 🙂 iPad’ i sadece koltukta internette sörf yapmak, film seyretmek ya da karanlıkta kitap okumak için kullanan olduğu kadar, 65 binden fazla uygulama seçeneklerini değerlendirip, daha kullanışlı bir hale getirmek isteyenler de vardır eminim. Bizde iPad kullanıcılarına fikir vermesi açısından, bu kadar fazla uygulama seçeneği arasından sizin için en iyileri seçip sizlerle paylaşmak istedik.

Uygulamaları tek başlık altında değil de oyun, medya, araçlar, müzik, video gibi çeşitli kategorilerde paylaşmayı düşünüyoruz. Tabi uygulama dendiği zaman ilk olarak akla, boş vakitlerinizi değerlendirmek için en iyi seçenek olan oyun uygulamaları geliyordur. Bu yüzden ilk olarak İpad kullanıcıları seçtiğimiz en iyi oyunlardan başlıyoruz. Apple Store’ da bulunan bazı oyunlar ücretsiz olarak size sunulsa da, genelde bunlar ya demo sürümleri ya da oldukça basit oyunlar oluyor. Küçük miktarlarla bu oyunların tam sürümünü satın almanızı tavsiye ediyoruz. Zaten tahminim buradaki oyunlardan birini yüklediğinizde dayanamayıp tam sürümünü de satın alacaksınız:)

Yeni oyunlarla sürekli konuyu da güncel tutmayı planlıyoruz. Yani konuyu takip etmenizde fayda var 🙂

Fruit Ninja HD – $3.99

İphone kullanıcılarının eminim telefonlarında mutlaka yüklü olan Fruit Ninja HD, aslında çok basit olmasına rağmen inanılmaz derecede bağımlılık yapan bir oyun. Havaya atışan meyveleri parmaklarınızı kullanarak kesmeye çalışıyorsunuz. Single player modunda tek kişi olarak oynayabildiğiniz gibi, isterseniz de multiplayer modunda karşılıklı olarak oynayabiliyorsunuz.

Angry Birds HD – $4.99

Yine İphone kullanıcıların daha önce oynamış olması muhtemel bir oyun. iPad için HD versiyonu ve yeni bölümleriyle satışa çıkartıldı. Halen en çok satan uygulamalar arasında genelde zirvede yer alıyor. Oyunda, yumurtaları domuzlar tarafından çalınan kuşların, yumurtlarını geri almak için domuzları yok etmesine yardım ediyorsunuz.

Dungeon Hunter 2 HD – $6.99

İphone’un 3.5″ lik ekranında Dungeon Hunter oynayanlar için iPad’ de HD olarak oyuna dâhil olmak inanılmaz bir heyecan olacaktır. Bluetooth ya da kablosuz ağ ile multiplayer modunda rakiplerinizle oynamak, tek kişi oynamaktan çok daha zevkli oluyor. RPG türündeki oyunları sevenler için çok iyi bir tercih olacaktır.

Harbor Master HD – Ücretsiz

Flight Control’ la benzer tarzlarda olan fakat ücretsiz olarak iPad’inizde kullanabileceğiniz Harbor Master, tükenmek bilmeyen ve başıboş dolaşan kargo gemilerine bir rota çizerek limanlara girip yüklerini boşalttıkça puan kazanabildiğiniz eğlenceli bir oyun. Diğer oyunlar gibi yine iPhone’ da oynayabileceğiniz bir oyun olmasına rağmen, iPad için çıkan bu versiyonu eskisine göre epey daha zor.

Plants vs. Zombies HD – $6.99

HD kalitesinde oldukça güzel bir görselliğe sahip olan Plants vs. Zombies, evinize yaklaşmakta olan zombilere karşı, bitkileri kullanarak geliştireceğiz savunmaya dayalı stratejilerle tehlikeyi önlemeye çalışıyorsunuz.

Civilization Revolution – $12.99

Strateji oyunlarını seviyorsanız eğer daha önce kesinlikle Civilization’ ı denemişsinizdir. Oyunun listedeki diğer oyunlara göre biraz daha pahalı olmasının sebebi, diğerleri gibi çabuk bitirebilen bir oyun değil, oldukça uzun soluklu, atacağınız her adımda belirlediğiniz stratejik hamlelerle ilerleyebileceğiz, oynarken kendiniz kaptıracağınız bir oyun olması diye düşünüyorum. Oyunda tüm Dünyayı hâkimiyetini altına almak için savaşmanız ya da diplomasi kullanarak büyümeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu