İnternet

Geçici Mail Hesabı Açma Siteleri

Geçici mail hesabı açmak bazen çok işimize yaramaktadır. Tek kullanımlık mail veren sitelerin başında temp mail gelir. Şimdi sizlere bu hizmeti veren internet sitelerini ve neden ihtiyacımız olduklarından bahsedeceğiz.

En fazla 5-10 dakika kalıp, aradığınız şeyi bulduktan sonra muhtemelen tekrar uğramayacağınız bir siteye üye olurken, yıllardır kullandığınız ve özel yazışmalarınızı yaptığınız e-mail adresini kullanmak, ileride sadece spam değil inbox klasörünüzde de gereksiz maillerle dolmasına sebep olacaktır.

Her site olmasa bile günümüz internet dünyasında mantar gibi türeyen çöp siteler, kullanıcılarının mail adreslerini para karşılığı reklam firmalarına satabiliyor. Ya da bir şekilde mail adreslerinize neredeyse her gün gereksiz mailler atabiliyorlar. İşte bu noktada bizlerin yardımına internette geçici mail hesabı açma hizmeti veren siteler koşuyor. Kısa süreli olarak rastgele bir isimle, bazen 10 dakika bazen 1 saatlik bir mail hesabınız oluşuyor. Ve işiniz bittikten sonra size gelen maillerle beraber bu adres siliniyor. Oldukça pratik ve işe yarayan bir hizmet.

Geçiçi Mail Hesabı Açabileceğiniz Siteler

  • İnternette Türkçe dil desteği de olan 10minutemail sitesi bizlere 10 dakikalık geçici bir mail hesabı oluşturuyor. Siteye girer girmez geçici adresiniz karşınıza çıkıyor. Eğer bu süre yeterli gelmezse bir 10 dakika daha uzatabiliyorsunuz.
  • Yine bu hizmeti veren ve 1 saatlik tek kullanımlık mail hesabınızı alabileceğiniz guerillamail sitesini de inceleyebilirsiniz.
  • Geçici mail hesabı açmak için en çok kullanılan internet sitesi ise tempmailorg sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu