Müzik

Akustikhane

Ekim ayının ortalarında, Skytürk kanalında akustik müzikseverlerin çok seveceği bir müzik programı başladı.Programın adı “Akustikhane“.  Belki televizyonda denk gelemeyenler vardır ve ilgilerini çeker diye bu program hakkında bilgi vermek istedim. Programana gelen konuklar kendi şarkılarını ya da bir başkasına ait şarkıyı akustik müzik eşliğinde seslendiriyor. Program canlı olarak yayınlanmıyor ancak televizyonda izlerken sanki canlı yayınmış hatta stüdyoda bir izleyiciymişsiniz havası oluşuyor:)Yıllar önce yayınlanan MTV Unplugged programına benzeyen ve Türk televizyonlarında pek benzeri olmayan bir program.

Programı, her perşembe saat 21:00 den itibaren Skytürk kanalından izleyebilirsiniz. Dizilerden ve televizyondaki saçma programlardan sıkılan, kaliteli bir müzik programı izlemek isteyenler için çok güzel bir alternatif. SkyTurk kanalında yayınlanması ve reyting kaygısı taşımaması programı daha bir izlenebilir kılıyor sanki. Daha öncede dediğim gibi, benzeri nerdeyse hiç yok ve eminim televizyondaki bir boşluğu doldurmaya başaracak.

Haftanın 4 günü ekranda olan programın her perşembe 21:00′ de yeni bölümünü, cuma 21:00, cumartesi 23:30 ve pazar 11:10′ da tekrar bölümlerini izleyebilirsiniz. Programı canlı olarak izleyemeyen ya da Skytürk kanalını izleyemeyenler, buradan konuk sanatçıların performanslarını takip edebilir.

Fırat Tanış Akustikhane

Programa katılan konuklar bazen kendi şarkılarını bazense başkalarına ait şarkıları akustik olarak seslendiriyorlar. Şimdiye dek programa; Ceynur, Fırat Tanış ve Aydilge konu olarak katıldı eğer yanlış hatırlamıyorsam. Fırat Tanış‘ ın konuk olduğu programda,  “Yani” ve “Değirmenler” adlı şarkıları seslendirdiği videoları hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Belki videolardan programın konsepti hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Yazıda Neler Var?

Fırat Tanış – Yani

Fırat Tanış – Değirmenler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu