Turizm

Avrupa Seyahati Deneyimi İçin Ekonomik Tavsiyeler

Hayalleri arasında Avrupa seyahati düşünen bireyler için en ideal yöntemler arasında yer alan interrail ile seyahat olanağı insanların beklentilerini iyi bir şekilde karşılamaktadır. 2015 yılında interrail ile beraber keyifli bir Avrupa turu yapmayı düşünüyorsanız mutlaka interrail sistemi hakkında bilgiler almalısınız. Bu noktada biraz yabancı dilinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Eğer yabancı dil konusunda herhangi bir şekilde probleminiz yoksa ve biraz da paranız varsa Avrupa seyahati düşünüyorsanız bu sizin için, yanınızda gelecek arkadaşlarınız için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Avrupa Seyahati

Schengen üye olan ülkeler hakkında bilginiz var mı?

Avrupa Rotası

Ülkeler hakkında kısaca şunları söyleyebiliriz ki bu ülkelere gitmek için Schengen vizesi almanız yeterli olacaktır. Almanya, Slovenya, Avustralya, ispanya, Hollanda, Fransa, Finlandiya, Danimarka, İsviçre, İtalya, İzlanda, Lüksemburg, Norveç, Portekiz’e gidebilirsiniz. Ayrıca Macaristan, Estonya, Yunanistan, çek cumhuriyeti, Letonya, Polonya, malta, Litvanya gibi ülkeler ve Schengen vizesi ile beraber rahat bir şekilde seyahat imkânına sahip olmanız mümkün olacaktır. Interrail ile seyahat uygulamalarından yararlanmak isteyen bireyler için bilmeniz gereken önemli bir unsur var ki bilet fiyatları epey uygundur.

2015 yılı Interrail bilet fiyatları;

Avrupa Interrail

Ortalama olarak 10 gün içinde 5 gün flexi 579 TL civarında iken 15 günlük seyahat için 981 TL’dir. 22 gün için 1087 TL ve bir ay süre için 1392 TL gibi ücretle karşılaşabilirsiniz. Ücretlerinin ödenmesi durumunda rahat bir şekilde seyahat imkânına sahip olabileceksiniz. Bir aylık bir bilet aldınız düşünecek olursak pek çok ülkeyi ziyaret edebileceksiniz.

Trenlerin kalktığı günler ya da arka arkaya gelecek olan trenler hakkında bilgiler satın alacağınız biletle beraber bilgi verilecektir. Dilerseniz siz de internet siteleri üzerinden de bu bilgilere erişim sağlayabileceksiniz. Genellikle trenleri akşam saat 7 den sonra kalkmakta ve genellikle gidilecek yere sabah saat 4 gibi ulaşmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu