Otomobil

Ferrari Four-Four

Ferrari’nin son güzeli FF, isminden de anlaşılacağı gibi ilk dört çeker  ve üçüncü dört kişilik  aracıdır. İlk dört kişilik aracı 550 Maranello ‘u herkesin hatırlayacağını düşünüyorum. Araç ilk bakışta 458 Italia‘ nın başka bir versiyonu olarak görülmektedir. Ön ve arka kısmının 458 Italia ile benzer olması sizlerin de gözünden kaçmadığını düşünmekteyim.

Ancak FF ‘in motoru 458 Italıa ile benzerliklerini bozmaktadır. Aracta 612 Scaglietti motoru kullanılmıştır. Sahip olduğu bu motor 6.3 litre V12 ve 651 Hp’ dir.

Motor diğer  4 kişilik araçlarında olduğu gibi aracın ön kısmında yer almaktadır.

 

Bu güzellik aynı motora sahip olmasına rağmen 612 Scaglietti’ den daha süratlidir. Bunun nedeni Ferrari FF’ in ağırlığının 612 Scaglietti’ den yaklaşık 50 kg daha az olmasından kaynaklanmaktadır. Aracın son sürati ise 335 km/h ile yeteri kadar süratli olduğunu kanıtlamıştır.

 

Ferrari California da gün yüzüne çıkartıkları HELE start-stop sistemini FF’ e de entegre etmişler, bu sayede hem emisyonu hem de yakıt tüketimini en aza indirgemeyi başarmışlardır.Fiyat olarak ülkemizde yaklaşık 650.000 € satışa sunulacak bu araş ailecek dolaşmak için ideal bir Ferrari’ dir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu