İnternetReklamlarVideo

Habertürk’ ten Taksitli Haberlere Eleştiri

Siz de internet üzerinden haber sitelerini takip ediyorsanız, büyük gazetelerin internet siteleri de dahil olmak üzere neredeyse tüm haber siteleri, sitelerinden sunacakları her haberi, Habertürk‘ ün tabiriyle ‘taksit taksit‘ vermek için yoğun çaba sarfediyorlar. Özellikle magazin haberlerini önce haber değeri taşısa da taşımasa da farketmeyecek şekilde 3-5 satır bir yazı koyup, ardından habere konu olan ünlünün sayfalarca resmini galeri haline getirerek sayfalarına taşıyorlar. Ve bu şekilde ziyaretçilerin sayfalarında daha fazla kalmasını sağlıyorlar. Sonra da çıkıp sayfa gösterim sayılarıyla övünüyorlar. Zaten artık haber sitelerinin neredeyse yarısı arka sayfa güzelleriyle dolu. Bir de önemli haberleri bile bahsettiğimiz şekilde galeri yapıp verdiklerinde ciddiyetten epey uzaklaşıyorlar.

Yukarıda sözünü ettiğimiz durumu Habertürk de farketmiş olacak ki geçtiğimiz günlerde bu olayı eleştiren bir reklam yayınladılar. Açıkcası akıllıca planlanmış bir reklam kampanyası olmuş. Birkaç parça halinde yayınlanan reklamlar, hem durumu güzelce eleştiriyor hem de izleyenler arasında bizim gibi aynı fikirde olanların duygularına tercüman oluyordu.

Bazıları, bizim tek tıkla verdiğimiz haberi taksit taksit vermekte çok becerikli!.” Sloganıyla yayınlanan reklamın yaratıcısı Fikir Merkezi adlı reklam ajansı. Reklamı izlemeyenler için ya da tekrar izlemek isteyenler için aşağıda video linki mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu