İnternetTeknoloji

iPad 2 Almak İçin 5 Neden

Amerika’ da 18 martta satışa çıkan iPad 2, dün itibariyle Gold Teknoloji Marketleri tarafından Türkiye’ ye getirilerek satışa sunuldu. 32 GB‘ lık wireless özellikli modeli 1.999 TL, 64 GB‘ lık olan versiyonu ise 2.199 TL‘ den satışa çıkartılıyor.  3G özellikli modellerin önümüzdeki haftalarda getirileceğini belirten firma yetkilileri, çok yoğun talep olduğunu ve gelen iPad 2′ lerin büyük bir çoğunluğunun ön sipariş veren kişilere teslim edileceğini de duyurdu.

Bazı kesime göre muhteşem bir icat, bazılarına göre ise lüzumsuz bir teknolojik alet olan iPad 2’ yi satın almanız için yada sahip olduğunuz iPad yerine iPad 2 satın almanız için 5 neden.

1 – 2 Kamera

iPad 2 – Çift Kamera

İlk iPad kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri yalnızca 1 kameraya sahip olmasıydı. Konferans görüşme yapılabilmesi için iPad 2′ ye ön ve arkada olmak üzere 2 kamera entegre edildi. Böylelikle Face Time özelliği olan iPad’ ler birbiri ile görüntülü  olarak konuşabilecek.

2 – Hız

iPad 2 – Daha Hızlı

Eski versiyonunda bulunan A4 işlemci yerine yeni nesil A5 işlemci kullanıldı. A5 işlemci eskisine göre 2 kat daha hızlı, 9 kat daha güçlü ve daha az enerji tüketiyor. Bu sayede, video izlemek, oyun oynamak ya da bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde bunu iPad’ e göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

3 – Hafif

iPad 2 – Daha Hafif

iPad 2′ nin lansmanı yapılırken vurgulanan, “Daha hızlı, daha hafif ve daha ince” tabiri gerçekten iPad 2′ de en güzel yenilikler. İlk çıkan iPad, 730 gram ve 13mm kalındığındaydı. iPad 2 ise, 607 gram ve yalnızca 8.8 mm kalınlığında. iPad ve iPad 2′ yi yanyana tuttuğunuzda zaten belirgin bir şekilde farkı görebiliyorsunuz.

4 – Akıllı Kapak (Smart Cover)

iPad 2 – Akıllı Kapak

Kullanımı daha da kolaylaştırmak için Apple tarafından 69$‘ a satılan “Smart Cover” aksesuarı, iPad 2 için olmazsa olmazlardan diyebiliriz. Ekranı korumak için dizayn edilmiş bir aksesuar olan akıllı kapaklar sayesinde hem klavyeyi daha verimli şekilde kullanabiliyor hem de görüntülü konuşma esnasında iPad 2′ yi karşınızda dik pozisyonda tutabiliryorsunuz. Hemen alttaki videoyu izleyerek “Smart Cover” ın neden bu kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=naVZDRcI0p4

5 – 65.000 Uygulama

iPad 2 – 65.000 Uygulama

Benzerlerinin 100′ ü geçmeyen uygulaması varken, iPad 2′ nin Apple Store‘ a hergün bir yenisi eklenen yaklaşık 65.000 tane uygulaması mevcut.

Sonuç:

Evde Facebook‘ a girer ya da Twitter hesaplarımı kontrol ederim mantığıyla satın alacaksanız, kesinlikle size göre bir cihaz değil. Türkiye’ de zaten diğer ülkelere göre nerdeyse 2 katına satılan bir teknolojik ürünü satın alacaksanız, yukarıdaki özellikleleri göz önünde bulundurarak ödeyeceğiniz tutarı da düşünerek kararı verebilirsiniz. Tabi halihazırda bir iPad kullanıcısıysanız ve iPad 2 özellikleri size cazip geliyorsa kesinlikle satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu