İnternetTeknoloji

Social Statistics ile En Popüler 100 Google+ Kullanıcısı Öğrenin

Google’ın yeni sosyal ağ projesi olan Google Plus Projesinden daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Henüz daha çok yeni bir proje olduğundan ve kullanıcı sayısının da Google tarafından belirli bir düzeyde tutulduğundan, Google Buzz ve Google Wave gibi bir süre sonra rafa kaldırılacak bir girişim mi, yoksa gerçekten Facebook ve Twitter‘ın ardından yeni bir sosyal ağ fenomeni mi olacağına ilerleyen günlerde ancak karar verebileceğiz.

Twitter istatistiklerini takip etmek için kullandığımız Twitter Counter servisine benzer bir servis, Google Plus için düşünülmüş. Twitter Counter sitesinin kurucusu tarafından geliştirilen SocialStatistics ile Google+ istatistikleri takip edilebiliyor. Şimdilik sadece takipçi sayısına göre en popüler 100 kişiyi listeleyen site, Google+’ ın rayına oturmasıyla ileride daha gelişmiş hizmetlerle oldukça işe yarayabilecek bir site haline gelebilir.

SocialStatistics servisinin ilk 100 sıralamasında şu an bir Türk kullanıcı bulunmuyor. Eğer siz de Social Statistics sitesinin profil istatistiklerinde yer almak istiyorsanız, Google+ profil adresinizi, SocialStatistics.com adresine girdikten sonra, sağ tarafta çıkan listeye ekleyebilirsiniz.

Listede şu saat itibariyle Mark Zuckerberg 35 bin takipçiyle listenin ilk sırasında yer alıyor. Onu Google’ın kurucularından Larry Page 20 bin ve Google’ın yöneticilerinden Vic Gundotra 15 bin takipçi sayısıyla izliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu