Sinema

‘Transformers: Dark of the Moon’ Karakter Rehberi

Beklenen gün geldi ve Transformers serisinin 3. filmi olan “Transformers: Dark of the Moon” / “Transformers: Ayın Karanlık Yüzü“, 29 Haziranda Dünya ile aynı anda Türkiye’de vizyona giriyor. Avatar filminde de kullanılan IMAX 3D görüntü teknolojisi ile Ankara’ da Ankamall ve İstanbul İstinye Park’ ta  izlenebilecek. Gerçek 3 boyutlu film görüntüsüne en çok yaklaşan teknoloji destekli çekilen filmi eğer imkânınız varsa bu sinemalarda izlemeniz, çok farklı bir sinema deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Transformers serisinin ilk 2 filminde bulunan bazı karakterlerin Transformers 3‘te bulunmadığını ve yeni karakterlerin film kadrosuna dâhil olduğunu gördük ve hem daha önceki filmlerini izlemeyen hem de yeni karakterleri tanımak isteyenler için NextMovie sitesi, ‘Transformers: Dark of the Moon’ un başlıca karakterlerini tanıtan bir rehber hazırlamış. Biz de bu rehberi Türkçeleştirerek sizlere sunmak istedik. Umarım beğenirsiniz.

İNSAN

Sam Witwicky (Shia LaBeouf)

 

Hızlı düşünen, hazır cevap kahramanımız Sam Witwicky, bir kez daha karşımıza çıkıyor. Farkında olmadan satın aldığı ilk arabası Bumblebee ile kendini Autubot’lar ve Decepticon’lar arasındaki savaşın ortasında bulan Sam, ilk iki filmde olduğu gibi yine Autobot’lara bu savaşta yardımcı olacaktır. İlk iki filmde yanında olan kız arkadaşı Mikaela Banes’ın (Megan Fox) yerine bu sefer Carly Miller ona eşlik edecek.

ABD Ordusu Yarbay William Lennox (Josh Duhamel)


İlk filmde Sam’ e yardım eden ve Autobot’ların yanında yer alan William Lennox, daha sonra Autobot’ ları korumak ve teknolojilerinden faydalanmak isteyen Amerikan Ordusunun başlattığı operasyon takımının komutanı olarak görevlendirilmiştir. Sam ile iyi ilişkilen kuran Lennox, önceki filmde Mikaela’yı Decepticon’ların elinden kurtarmıştı. Aynı zamanda karısına âşık ve bir kız çocuğuna sahip bir askerdir.

Ajan (John Turturro)

Kapatılan Sektör 7 adlı biriminde görev alan eski bir ajandır. İlk filmde, Sam’ i korumak adına kendini feda eden Bumblebee’ yi Sektör 7′ ye götürdükten sonra, dondurup etkisiz hale getirmek isterken, Sam ve Lennox’ un uğraşlarıyla geri adım atmak zorunda kalmıştır. İkinci filmde ise tamamen Sam ve Autobot’ ların yanında yer alan, bazen komik hareketleri ile konuya renk katan bir karakterdir.

Şef Robert Epps (Tyrese Gibson)


Lennox’un komutası altında bulunan birlikte görev alan Robert Epps, aynı zamanda Lennox’ un en yakın arkadaşıdır. Daha çok yüksek ses tonuyla tanınır. İlk filmde Lennox’ u dev bir akrep Decepticon’dan kurtarmıştı.

Carly Miller (Rosie Huntington-Whiteley)


Sam ile Beyaz Saray’ da verilen bir davette tanışan Carly Miller, genç, akıllı ve kariyer planları olan bir kadındır. Serinin 3. filminde Sam ve Autobot’ ların, Decepticon’ lara verdikleri savaşta Sam’ e eşlik edecektir.

Dylan Gould (Patrick Dempsey)


Büyük bir araç koleksiyonu olan ve aynı zamanda yarış otomobili sürücü olan Dylan Gould, Carly’ nin patrondur. Aynı zamanda Sam’ e karşı Carly için gizliden gizliye rekabet halindedir.

Ron ve Judy Witwicky (Kevin Dunn ve Julie White)


Ron, Sam’ in babası ve Sam’ e ilk otomobili olan Bumblebee’ yi satın alarak onun bu maceraya bilmeden de olsa girmesini sağlayan kişidir. Judy ise Sam’ in annesi ve çiçekleri Autobot’ lar tarafından ezilen talihsiz bir bahçıvandır.

Bruce (John Malkovich)


Sam’ in ilk patronu rolünde kadroya dâhil olan usta oyuncu John Malkovich, biraz gürültülü sesi olan bir işadamıdır.

Charlotte Mearing (Frances McDormand)


Sam’ e bu savaşta Decepticon’ ların sadece bir asker olduğunu hatırlatan, Amerikan Savunma Bakanı.

Hardcore Eddie (Lester Speight)


Robert Epps’in tavsiyesi üzerine NEST takımına dâhil edilen deneyimli bir asker.

AUTOBOT

Hikâyenin “iyi adamları” olarak izlediğimiz Autobot’ lar, bazen bir araba, bazen bir makine bazen de bir insan haline dönüşebilirler.

Optimus Prime (Seslendirme: Peter Cullen)


Autobot’ların cesur ve asil lideri olan Optimus Prime, Decepticon’ların lideri Megatron’ un peşinde olduğu ve bir kaza sonucu dünyamıza düşen All Spark adlı makineyi bulmak için Dünyaya gelir. Böylelikle Decepticon’lar ile aralarındaki savaş bitecektir. Hatta ilk filmin sonunda All Spark’ın Decepticon’ların eline geçmesini önlemek için kendini feda etmişti. Fakat Sam, beklenmedik bir hamle ile hayatını kurtarmıştır. Optimus Prime’da Dünyayı korumaya karar verir ve diğer Autobot’ları da Dünyaya çağırır.

Optimus Prime, mavi başlı ve 9 metre boyunda, Peterbilt 379 kamyon şeklinde bir Autobot’tur.

Sentinel Prime (Seslendirme: Leonard Nimoy)


Optimus’ un atası olan efsanevi bir savaşçıdır. Birçokları tarafından yıllardır kayıp olduğu düşünülüyordu. Fakat o uzun yılladır Cybertron’un gizli bir bölgesinde uykudadır. Şimdi ise uykusundan kalkıp Optimus’a yardım edecektir.

Sentinel, havalimanında görevli bir itfaiye aracı şeklindedir.

Bumblebee (Seslendirme: Mark Ryan)


Sam’ in güvenilir koruyucusu ve aynı zamanda kullandığı beşinci nesil Chevrolet Camaro aracıdır. İlk iki filmde diğer Autobot’ların aksine konuşamayan ancak söylemek istediklerini arabanın radyosunda çalan şarkılar ile anlatan Bumblebee, Sam’in hayatını birçok kez kurtararak en yakın arkadaşı olmuştur. Yeni filmde birkaç tasarım değişikliği ile Bumblebee’ yi izleyeceğiz.

Wheelie (Seslendirme: Tom Kenny)


İlk başta Decepticon’lar için çalışan ve casusluk yapan Wheelie’nin bu macerası Mikaela’yı görünceye kadar sürdü. Adeta taptığı Mikaela için Autobot’ların tarafına geçen ve filmde komik hareketleri ile bizleri gülümseten bu küçük robotu “Dark of The Moon” filminde de göreceğiz.

Ironhide (Seslendirme: Jess Harnell)


Autobot’ların özel silah uzmanı ve aynı zamanda Optimus’un en yakın arkadaşıdır. GMC Topkick model araca dönüşebilir.

Ratchet (Seslendirme: Robert Foxworth)


Autobot’ların tıbbi uzmanıdır. Ona göre tüm bu çatışmalar barış içerisinde çözümlenebilir. Fakat yine de düşmanlarına nasıl daha fazla zarar verilebileceğini sürekli araştırmaktadır. Ratchet, Hummer H2 model bir arama kurtarma aracına dönüşebilir.

Sideswipe


Revenge of the Fallen’ la beraber seriye dahil olan Sidewipe, hızlı bir şekilde Chevrolet Corvette Stingray Concept’ e dönüşebilen ve amacı sadece saldırı olan bir askerdir.

Brains

Eski bir Decepticon olan Brains, uzun bir süre Wheelie ile beraber hareket ediyordu. Hikâyenin bundan sonrasında Sam’ in yanında yer alacak ve filme renk katacak bir Autobot olacak gibi.

Mirage


Transformers: The Dark of the Moon filminde hikâyeye giren ve İtalyan aksanıyla konuşarak filme oldukça farklı bir hava getirecek Mirage, kırmızı bir Ferrari’ ye dönüşebiliyor.

The Wreckers


Autobot’ların komando birimi olarak göreve çağırılan Wreckers timi, NASCAR Sprint Cup serisindeki 3 araçtan oluşuyor. Ağır makineli silahlar ile donatılan araçlardan oluşan takımdaki Topspin; mavi bir İmpala’ya, Roadbuster; yeşil bir İmpala, Leadfot ise siyah-kırmızı karışımı bir İmpala araca dönüşebiliyor.

Wheeljack

Tasarım harikası olarak Optimus Prime’ ın takımına dâhil edilen Wheeljack, Mercedes E-550 model bir araca dönüşebiliyor.

DECEPTICON

Aynen Autobot’lar gibi bazen bir insan, araba ya da herhangi bir makineye dönüşebilen bu robotlar hikâyenin “kötü adamları”.

Megatron (Seslendirme: Hugo Weaving)


Transformers serisinin en kötü karakteri olarak bilinen Megatron, bu sefer 10 tekerlekli bir yakıt tankeri olarak karşımıza çıkacak. Serinin ilk filminde jet uçağı, ikinci filmde ise tank şeklinde karşımıza çıkmıştı. Bu sefer

Shockwave


Yıllardır Çernobil’ de saklanan Shockwave, Decepticon’lar arasında son derece tehlikeli ve psikopat olarak tasvir ediliyor. Hikâyenin en kötü karakteri olarak bir tank şeklinde izleyeceğiz.

Starscream (Seslendirme: Charles Adler)


Revenge of the Fallen’ da Megatron tarafında filmin sonlarına doğru cezalandırılan Starscream, Megatron’ un yerine geçip Decepticon’ların lideri olmak niyetindedir. F-22 Raptor uçağına dönüşebiliyor ve Decepticon’ların hava komutanıdır.

Soundwave (Seslendirme: Frank Welker)


Decepticon’ların iletişiminde sorumludur. Megatron’a istihbarat sağlamakla görevli, sadık bir askerdir. Gümüş renkli Mercedes Benz SLS AMG’ ye dönüşebilir.

The Dreads


Megatron’un sürekli yanında olan Decepticon üçlüsü. Crankcase, Crowbar ve Hatchet. Chevrolet Suburban model araç şeklinde ilk kez karşımıza çıkacaklar.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Paylaşım için teşekürler bide film ne zmn yayınlanıcak sıtlerder???

  2. Şu an yayınlanmaya başlanmıştır ama görüntü sinema çekimidir. İmkanınız varsa İstinye Park 5. Salonda dediğim gibi IMAX 3D görüntü kalitesinde filmi izleyin. Ya da biraz daha bekleyip DvdRip kalitesinde internete düşmesini bekleyin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu