Oyun

2016′ da Çıkması Beklenen En İyi 5 Oyun

Bilgisayar oyunlarıyla ilgilenmeniz için ille de çocuk olmanıza gerek yok. Hangi yaşta olursa olsun bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden biri de oyun oynamaktır. Teknolojinin her gün biraz daha ilerlediği günümüzde, gelişen grafiksel detaylarla beraber bilgisayar oyunları genç yaşlı her kesimin gözdesi olmaya devam ediyor.

Oyun meraklıları da neredeyse her gün bir yenisi çıkan oyunları takip etmekten ayrı bir zevk alır. Ve özellikle bazı tutkunu olunabilecek oyunların yeni versiyonlarını alabilmek için gün sayarlar. Biz de sizler için 2016’da çıkması beklenen en iyi 5 oyun hakkında bilgi vermek istedik. İşte bu oyunlar;

1 – Doom

Doom 4

2012 yılında çıkışıyla Türkiye’de oldukça rağbet gören oyun, 2016’da tekrar oyuncuların beğenisine ve tabi eğlencesine sunuluyor. Doom 4 adıyla piyasaya sürülmesi beklenen oyunun, Doom 3’ün devamı olmadığını belirten oyunun yapımcıları, bu oyunda grafiksel olarak idTech 5’in kullanıldığını, bu nedenle Doom 3’e göre çok daha kaliteli ve ilgi çekici olacağını belirtiyorlar.

2 – Mass Effect: Andromeda

Mass Effect Andromeda

Oyun piyasasına sürüldüğü günden itibaren bütün dünyadaki oyun severler tarafından büyük ilgi gören ve sevilerek oynanan Mass Effect, serinin son sürümü olan Mass Effect: Andromeda, geliştirilen grafik yapısı ile yine gözde oyunlar arasına gireceğe benziyor. Andromeda adlı bir gezegende geçen oyunun 2016 sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

3 – The Last Guardian

The Last Guardian 2016

Yine bilgisayar oyunu tutkunlarının bağımlılık derecesinde severek oynadığı The Last Guardian, 2016 yılında tekrar piyasaya sürülmesi beklen oyunlar arasında. Dev bir kuş ile kedi ve köpek karışımı bir çocuk olan Trico’nun maceraları ile geçen oyun, bulmaca ve aksiyon karışımı bir tür olarak dikkat çekiyor. Ama işin kötü tarafı bu oyun sadece PlayStation 4 için piyasaya sürülecek

4 – For Honor

For Honor 2016

Oyuncuların ilgiyle beklediği bu oyun ise 2016’da Ubisoft firması tarafından kullanıcılarıyla buluşturulacak. Strateji ile aksiyon türünü harmanlayan bu oyun da çoklu oyuncu seçeneği sunması nedeniyle tüm oyun severlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. For Honor, sadece PlayStation 4, PC ve Xbox One kullanıcılarının oynayabileceği bir oyun.

5 – Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thiefs End

Bu oyun önce PlayStation 3‘te kullanıcılarla buluşmuş ve mükemmel hikayesi ve aksiyon sahneleri ile bilgisayar oyunu tutkunlarının bayıldığı bir oyun olarak adından söz ettirmişti. Maalesef sadece PlayStation 4 kullanıcılarının tercih edebileceği bu oyun 2016’nın baharında sizlerle buluşacak.  Oyunun kahramanı olan Nathan Drake’nin maceralarının bu son sürümde hikayesinin bitmesi bekleniyor.

Bu saydığımız oyunlar dışında da kullanıcılara büyük vaatlerle reklamlar sunan birçok oyun daha 2016’da sizlerle buluşmayı bekliyor. Fakat öyle görünüyor ki sadece bilgisayara değil, oyun severlerin ayrıca PlayStation 4 ve Xbox One’e sahip olması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu