Mobil

Android Yüklü Telefonlardaki Uygulamalar Nasıl Yedeklenir?

Android yüklü akıllı cihazınızı Titanium Backup programı ile nasıl yedekleyeceğinizi bu yazımızda anlatmaya çalışalım. Artık akıllı telefondaki uygulamaların yedeğini almak çok kolay. Android’deki uygulamalar nasıl yedeklenir isterseniz bu konuyu kısaca anlatalım.

 

Günümüzde akıllı telefonlar hem telefon hem de bizim bilgisayarımız olmuştur. Tüm gün yanımızdan bir an bile ayırmadığımız akıllı telefonlarımızda birçok kişisel dosyalarımız mevcut. Telefonumuzu değiştirmemiz ya da format atmamız gerektiğinde ne yapmamız gerekiyor. Tüm verileri tekrar mı kuracağız?
Günümüzde akıllı telefon piyasasının en büyüğü olarak bilinen iPhone, yedekleme işlemlerini otomatik olarak yapıyor. “iTunes” üstünde bilgisayara sürekli işlenmekte.

  • İşleme başlamadan önce tüm etkin uygulamaları kapatmamız gerekiyor.
  • Anroid’de ise Titanium Backup yazılımını telefonumuza kuruyoruz ve menüden girip açıyoruz.
  • Menüye girdikten sonra, çıkan ekranda toplu işlemleri seçiyoruz.
  • Karşımıza yedekleme işlemleri çıkıyor.
  • Tüm kullanıcı uygulamalarını ve sistem verilerini yedekle seçeneğini seçiyoruz.
  • Yedeklemesini istemediğiniz uygulamalarınız varsa bunları ayıklayabileceğiniz bir ekran da mevcut.
  • Yedekleme işlemini başlatıyoruz.

Bu işlemin uzunluğu telefondaki uygulama sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşlem bittikten sonra hafıza kartına yedeklenen dosyalar kaydediliyor.

Titanium backup klasörü içine kaydedilen dosyalarda tüm bilgilerimiz yedeklenmiş oluyor. Android’deki uygulamalar nasıl yedeklenir konusu ile ilgili kafanızdaki soruları giderdik umarım.
Bu arada belirtmekte fayda var, geri yükleme için programı açıp menüye bastıktan sonra kaç uygulama yedeklediyseniz, o uygulamaları geri yükleyebilirsiniz. Tüm yedeklenen dosyalar telefonunuza geri yüklenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu